Vlast ukinula udarnu grupu MUP-a zaduženu za ispitivanje toka novca u slučaju pada nadstrešnice
Kako piše Radar, na osnovu saznanja u MUP-u, Vasiljević je to učinio 4. septembra, a obrazloženje za to je da je usvojena nova sistematizacija radnih mesta.
Tim činom dovodi se u pitanje i sam opstanak Udarne grupe za pad nadstrešice, kao i dalji tok istrage.
Indikativno je da postoje još četiri udarne grupe u Tužilaštvu za organizovani kriminal, u kojima su takođe policajci, ali novom sistematizacijom direktor policije nije doveo u pitanje njihovo članstvo u tim grupama.
Istog tog 4. septembra na sednici Vlade Srbije razrešena je dužnosti pomoćnica direktora Poreske uprave i glavna inspektorka Poreske policije Nada Novosel.
Zanimljivo je da je ona kao pomoćnica direktora odredila inspektore Poreske policije za članove Udarne grupe za istragu korupcije u slučaju pada nadstrešnice u Novom Sadu i pogibije 16 ljudi.
Ova Udarna grupa, koju vodi Tužilaštvo za organizovani kriminal, sprovela je 1. avgusta akciju u kojoj je više osoba, uključujući i dva bivša ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislava Momirovića i Gorana Vesića, okrivljeno za korupciju u slučaju pada nadstrešice i prilikom izgradnje pruge od Novog Sada do Kelebije.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 29
Prvoslav
Nepal će vam izgledati kao raj, šta vas čeka.
Acika
Слободан
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar