Direktor Jovine Radivoje P. Stojković u ličnom saopštenju: "Sudite mi po vašoj pravdi i po savesti"
Posle višemesečne krize u Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj", oglasio se i direktor škole Radivoje P. Stojković.
Foto: 021.rs
Saopštenje Stojkovića objavljeno je jutros na sajtu škole.
On je nabrojao sva odlikovanja koja poseduje, uz ocenu da je "prvi put zloupotrebio resurse organa Republike Srbije" postavivši lično saopštenje na stranici gimnazije.
On je nabrojao sva odlikovanja koja poseduje, uz ocenu da je "prvi put zloupotrebio resurse organa Republike Srbije" postavivši lično saopštenje na stranici gimnazije.
Istakao je da se o osudama i izvinjenjima više nikada neće izjašnjavati, da priželjkuje istinu, učenje i dobrotu među svima.
Sebe je predstavio kao "čoveka koji poštuje zakone i Ustav Republike Srbije".
Po njegovim rečima, njegov zadatak je da brani Ustav, Akademsku javnost, ugled profesije i ugled obrazovnog sistema.
Pismo prenosimo u celosti:
Ja, Radivoje Petrov Stojković,
Nosilac Ordena Svetog Save drugog reda za doprinos u obrazovanju,
Nosilac Svetosavske nagrade Ministarstva prosvete Republike Srbije,
Nosilac Novembarske povelje Grada Novog Sada,
Nosilac Ordena Viteza Akademskih palmi Republike Francuske,
Nosilac počasnog znaka Fonda "Ruskog mira",
Nosilac Vidovdanskog ordena, medalje za zasluge Republike Srbije,
Doktor nauka metodike nastave matematike,
Doktor nauka Menadžmenta u obrazovanju,
Predsednik Nacionalnog Prosvetnog saveta Republike Srbije,
Predsednik Zajednice gimnazija Republike Srbije,
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu, gimnazije od nacionalnog značaja - od značaja, dobrote i duše, pod pokroviteljstvom Srpske Pravoslavne crkve,
- nadasve čovek koji poštuje zakone i Ustav Republike Srbije,
Dajem saopštenje za medije posle toliko vremena.
I po prvi put ću zloupotrebiti i resurse organa Republike Srbije te postaviti ovo lično saopštenje na zvaničan sajt Gimnazije.
Priželjkujem istinu, priželjkujem učenje i dobrotu među svima nama.
O zloupotrebi i različitim mišljenjima se više nikada neću izjašnjavati.
O osudama za izvinjenja se više nikada neću izjašnjavati.
Svom dušom sam branio i bez obzira što sutra neću moći da branim institucionalno, istina je:
Devet meseci umoljavam da se meni daju odgovori na pitanja koja sam lično ja inicirao.
Branim i branio sam Ustav Republike Srbije, Akademsku javnost, ugled profesije, ugled našeg obrazovnog sistema, inicirao sam da se posle skandaloznih propusta Nacionalni prosvetni savet nazove "Desanka Maksimović", po jednoj lepoti i dobroti, da se skandal ne ponovi i ne zaboravi nikada više.
Svo vreme moga rada, branio sam slabosti mnogih mojih zaposlenih a u nadi razumevanja za dobrobit naših đaka, koji su danas i na Oksfordu i na Jejlu i mnogim drugim prestižnim univerzitetima.
Za 20 i kusur godina sramota me sramote koju su mi priredili moji najbliži i "naj po stažu" saradnici.
Izvinjenja nema, oproštaja bi moralo biti.
Ja, Radivoje Petrov Stojković, stojim iza svake napisane reči, ne želim ni političku ni duhovnu ni bilo kakvu zaštitu. Smatram da sam mnogim generacijama, što potvrđuju njihova uspeha, doprineo i te kako, svojim znanjem, blagošću i dobrotom.
Ponovo ću napomenuti, neka se izvini i izvine onaj koji treba. Branio sam Ustav i zakone Republike Srbije. I braniću ih.
Poštovani,
Što se tiče kupole, bio sam izmanipulisan te je ista od starta, što može da potvrdi dobijeni sudski spor, privedena neadekvatnoj nameni.
Po istom saznanju, po spoznaji i savesti svojoj, bez obzira što decu svoju nemam, sam sve uradio da se isto prezentuje javnosti.
Sudite mi po vašoj pravdi i po savesti.
Ne polažem pravdu ni pravo, ali istina je jedna. Razumljivo kompleksna.
Umolio bih uspavane i zaspale koji vode Republiku Srbiju da se probude. Obrazovanje je O B R A Z O V A Nj E a bez OBRAZOVANjA, nema države.
I kao što bi naš Sveti Vladika Nikolaj Žički rekao:
"Razlikovanje je odraz fine inteligencije".
S poštovanjem,
Od Radivoja Petrovog Stojkovića
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
"Antićevi dani" počinju u petak: Pero Zubac dobitnik nagrade "Miroslav Antić"
09.03.2026.•
0
Manifestacija "Antićevi dani", koja se u Novom Sadu održava 19. put, počinje u petak, 13. marta i trajaće do 20. marta.
VIDEO Jovović: Pao deo plafona u Kliničkom centru Vojvodine, povređena medicinska sestra
09.03.2026.•
11
Pokrajinski poslanik Radivoje Jovović objavio je večeras da je u Kliničkom centru Vojvodine pre nekoliko dana pao deo plafona i da je tada, kako tvrdi, povređena medicinska sestra.
Vedar utorak pred nama: Novosađani, evo šta vas očekuje
09.03.2026.•
0
Ovaj "dan posle ponedeljka" u naš grad donosi vedro vreme i nekoliko događaja koje ne treba propustiti.
Apelacioni sud smanjio iznos naknade za porodice stradalih u padu nadstrešnice
09.03.2026.•
31
Apelacioni sud u Novom Sadu delimično je preinačio presudu Višeg suda o isplati nematerijalne štete članovima porodica stradalih u padu nadstrešnice Železničke stanice 2024. godine.
Sirene za uzbunu oglasiće se u sredu u Novom Sadu
09.03.2026.•
1
Sirene za uzbunu biće testirane u sredu, 11. marta u Novom Sadu i drugim mestima u Južnobačkom okrugu.
I sutra sunčano i toplo u Novom Sadu, u sredu i četvrtak 20 stepeni
09.03.2026.•
0
I utorak će u Novom Sadu biti sunčan i topao.
Linta: Podmukla laž da je Spens bio logor
09.03.2026.•
10
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta najoštrije je osudio izjavu hrvatskog pevača Tonija Cetinskog da je Spens u Novom Sadu bio logor za Hrvate.
Nova godina, stari problemi ličnih pratilaca - plate
09.03.2026.•
3
Lični pratioci i asistenti dece sa smetnjama u razvoju i invaliditetom u Novom Sadu ponovo se suočavaju sa brojnim problemima, a jedan od glavnih jesu plate.
Novosađani pozvani na služenje dobrovoljnog vojnog roka u junu
09.03.2026.•
16
Javni konkurs za prijavu kandidata za dobrovoljno služenje vojnog roka sa oružjem i kurs rezervnih oficira Vojske Srbije je otvoren, navodi Centar Ministarstva odbrane Novi Sad.
VIDEO Vučić ponovo bio u Novom Sadu: "Žena hoće sigurnost i stabilnost"
09.03.2026.•
53
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je u nedelju, na Dan žena, u Novom Sadu.
Novosađanke pozvane da se priključe skrining programu za rano otkrivanje raka grlića materice
09.03.2026.•
0
Dom zdravlja Novi Sad podseća Novosađanke na Skrining program za rano otkrivanje raka grlića materice, a povodom toga što je mart mesec borbe protiv raka.
Vikend doneo lepe vesti: U Novom Sadu rođeno 27 beba
09.03.2026.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 27 beba.
Danas u Novom Sadu vedro i vetrovito
09.03.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti sunčano, uz hladno jutro, ali tokom dana toplo.
Mićin: Toni Cetinski da se javno izvini građanima Novog Sada zbog širenja neistina
08.03.2026.•
61
Povodom otkazivanja koncerta Tonija Cetinskog u Novom Sadu zbog tvrdnji branitelja da je Spens bio logor, gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin saopštio je da pevač širi neistine i obmanjuje javnost.
Održana protestna šetnja "Hrabrost je ženskog roda" povodom Međunarodnog dana žena
08.03.2026.•
2
Protestna šetnja "Hrabrost je ženskog roda" u kojoj su danas, povodom Međunarodnog dana žena, 8. marta, građani učestvovali na poziv studenata, završena je na Trgu republike.
Prva grupa novosadskih studenata krenula na Kopaonik, sa njima i kolege sa Kosova i iz Banjaluke
08.03.2026.•
14
Prva grupa od 150 najboljih studenata Univerziteta u Novom Sadu danas su krenuli na zimovanje na Kopaonik u okviru projekta "Zimske edukativne i rekreativne aktivnosti studenata".
Još jedna prolećna nedelja pred Novosađanima: Biće sunčano i do 20 stepeni
08.03.2026.•
0
Nedelja pred Novosađanima biće mahom sunčana i topla, sa temperaturom i do 20 stepeni.
Toni Cetinski otkazao koncert u Novom Sadu zbog tvrdnji branitelja da je Spens bio logor
08.03.2026.•
187
Koncert Tonija Cetinskog, koji je za večeras bio zakazan na Spensu, otkazan je.
Polaganje cveća na spomenik Tarasu Ševčenku i otvaranje foto izložbe u utorak u Novom Sadu
08.03.2026.•
1
Ambasada Ukrajine u Srbiji će u utorak, 10. marta položiti cveće kod spomenika Tarasu Ševčenku u Novom Sadu i otvoriti foto izložbu u OPENS centru, na Bulevaru despota Stefana 5.
Danas protest u Novom Sadu: "Hrabrost je ženskog roda"
08.03.2026.•
16
Novosadski studenti organizuju protest u nedelju, 8. marta.
Komentari 106
Joja
Lacika
Roditelj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar