Vučić o 1. novembru u Novom Sadu: Tragedije se dešavaju, tražićemo pravdu za žrtve
Mi ćemo 1. novembra pokazati pijetet prema žrtvama u padu nadstrešnice, poštovanje u skladu sa našom tradicijom i zahtevom za odgovornost i pravdu za žrtve te užasne tragedije.
Foto: 021.rs
To je rekao predsednik Srbije Aleksandar Vučić na proslavi 17 godina Srpske napredne stranke u Zrenjaninu.
"Pred nama je godišnjica tragedije u Novom Sadu, užasne tragedije. Tragedije se dešavaju, imali smo pre neki dan, nedelako od Sremske Mitrovice", rekao je Vučić.
Dodao je da će neki reći da to nije isto i da je za Novi Sad odgovorna korupcija.
"Ni u jednom trenutku nisu dokazali korupciju, već je to mantra koju govore, a narednih dana ću izneti dokaze kako je plaćena i odakle", najavio je on.
Govoreći o 1. novembru, Vučić je rekao da će SNS pokazati pijetet prema žrtvama, uz poštovanje prema svima koji misle drugačije.
"Tražićemo odgovornost i pravdu", rekao je on, dodajući da će se pokazati poštovanje prema svima koji misle drugačije, a potom će održati jedan od najvećih skupova na severu Vojvodine, u Novom Sadu.
"Nisu oni dolazili u Novi Sad zbog žrtava, već su dolazili da bi odneli Srbiju iz Vojvodine, a kasnije i Vojvodinu iz Srbije", zaključio je Vučić.
Podsetimo da su studenti za 1. novembar najavili najveći komemorativni skup u Novom Sadu, na koji se dolazi iz svih delova Srbije. Studenti iz Novog Pazara već danima pešače, a to će uraditi i Beograđani i studenti i građani drugih gradova i opština. Pojedini, poput niških i beogradskih studenta, voziće biciklističku turu do Novog Sada.
Prethodnih mesec dana predstavnici vlasti i SNS najavljuju da će tog dana u Novom Sadu biti nasilja, paljenja objekata...To je započeo funkcioner naprednjaka Darko Glišić, a potom su tu priču preuzeli i drugi naprednjaci, pa i sam predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
S druge strane, studenti su više puta istakli da će komemoracija u Novom Sadu biti mirna, uz poštovanje.
Dodajmo i da je Vučić više puta najavljivao da će otkriti ko finansira "obojenu revoluciju" u Srbiji, no to se nikad nije dogodilo.
Takođe je više puta najavio da će doći u Novi Sad, odnosno da će imati skup u glavnom gradu Vojvodine, ali se to nije dogodilo. Najbliže što je prišao je bilo do tunela u izgradnji u okviru Fruškogorskog koridora, a ne treba zaboraviti ni da je pre dve nedelje prilikom otvaranja brze pruge do Subotice prošao vozom kroz Petrovaradin, bez zaustavljanja.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Sud naložio Medicinskom fakultetu u Novom Sadu da prihvati kandidaturu studentske liste "UM"
29.04.2026.•
0
Viši sud u Novom Sadu naložio je Medicinskom fakultetu i Univerzitetu u Novom Sadu da po hitnom postupku omoguće studentskoj organizaciji "UM" učešće na izborima na fakultetu u četvrtak, 30. aprila.
FOTO Otvoren novi parking ispod Mosta slobode: Naplata za vreme kupališne sezone na Štrandu
29.04.2026.•
0
Otvoren je novi parking ispod Mosta slobode.
Pojačana kontrola na pijacama: Sa Najlona i Kvantaša uklonjene stotine kilograma nebezbedne hrane
29.04.2026.•
2
Na pijacama su na teritoriji Južnobačkog okruga od 24. do 26. aprila obavljene pojačane inspekcijske kontrole i uklonjeno je više stotina kilograma nebezbedne hrane.
Nekadašnji Dom zdravlja u Njegoševoj dobija novu fasadu i krov: Pripremljeno preko 70 miliona dinara
29.04.2026.•
4
Zavod za zaštitu spomenika kulture Novog Sada raspisao je javnu nabavku za konzervatorsko-restauratorske radove na obnovi fasade i krova na objektu u Njegoševoj 32.
Novosađani pozvani da doniraju krv: Naglasak na negativnim krvnim grupama
29.04.2026.•
0
Zavod za transfuziju krvi poziva sve davaoce da doniraju krv pre i posle prvomajskih praznika.
Kraj neizvesnosti sa majstorima: MostApp od sada dostupan i u Novom Sadu
29.04.2026.•
0
Novosađani i Novosađanke od sada mogu lakše i sigurnije da dođu do pouzdanih majstora zahvaljujući aplikaciji MostApp, koja uvodi transparentnost, precizne termine i kontrolisan kvalitet usluge.
Studenti danas dele 400.000 nalepnica "Studenti pobeđuju" širom Srbije, u Novom Sadu na 14 lokacija
29.04.2026.•
12
Studenti u blokadi visoškolskih ustanova najavili su za danas akciju u okviru koje će širom Srbije deliti 400.000 nalepnica sa natpisom "Studenti pobeđuju".
Sjajne vesti iz Betanije: U Novom Sadu za jedan dan rođene 23 bebe, među njima i dva para bliznakinja
29.04.2026.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 23 bebe.
I danas blokada saobraćaja zbog aktivista u pritvoru: Trajaće 22 minuta i biće na novoj lokaciji
29.04.2026.•
1
Zborovi građana Novog Sada i danas organizuju blokadu saobraćaja u znak protesta jer su dvojica aktivista u pritvoru na Klisi.
VIDEO: Zborovi građana Novog Sada prekrečili poruke mržnje na Keju žrtava racije
29.04.2026.•
7
Zborovi građana Novog Sada prekrečili su grafite protiv studenata u blokadi, opozicije i rektora Univerziteta u Beogradu Vladana Đokića koji su bili ispisani na Keju žrtava racije.
Pred Novosađanima oblačan i svežiji dan
29.04.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti oblačno i svežije.
Danas sednica Skupštine Vojvodine: Pogledajte o čemu odlučuju pokrajinski poslanici
29.04.2026.•
6
Sednica Skupštine Vojvodine održava se u sredu, 29. aprila, a počinje u 10 časova.
Panel o korupciji: Lom nadstrešnice u Novom Sadu bio je i slom države
28.04.2026.•
2
Lom nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu u kojem je poginulo 16 ljudi, a jedna osoba je teško povređena, bio je slom države.
VIDEO: Studenti okačili transparent na Varadinski most, došla policija
28.04.2026.•
14
Grupa studenata okačila je transparent "Studenti pobeđuju" na Varadinski most, ali je ubrzo došla policija.
Sreda pred Novosađanima: Evo šta vas očekuje
28.04.2026.•
0
U sredu nas čeka oblačno i nešto hladnije vreme u odnosu na prethodne dane.
Održan protest na Trgu slobode zbog četvrtog ubistva žene
28.04.2026.•
0
Novosadska aktivistička grupa "Žene za promene“ održala je u utorak, 28. aprila od 17 časova na Trgu slobode protestnu akciju zbog četvrtog femicida koji je izvršen tokom ove godine u Srbiji.
Novi Sad prodao zemljište za dve milijarde dinara
28.04.2026.•
27
Grad Novi Sad inkarsirao je više od dve milijarde dinara prodajom pet parcela na Mišeluku i na Novom naselju.
Novi jednočasovni štrajk upozorenja u sredu na Institutu BioSens
28.04.2026.•
1
Zaposleni na Institutu BioSens održaće u sredu, 29. aprila, novi jednočasovni štrajk upozorenja od 13 časova.
Preminuo novosadski novinar Boro Lazukić
28.04.2026.•
4
Novinar Radio Novog Sada i član Udruženja novinara Srbije (UNS) Boro Lazukić preminuo je danas u 62. godini u Novom Sadu.
Sreda će u Novom Sadu biti oblačna i svežija
28.04.2026.•
1
Sreda će u Novom Sadu biti tmurna i svežija.
Komentari 38
Gari
Sesula
Boriša
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar