Novi DSS: Novi Sad baca milione evra, umesto da ulaže u javni prevoz i uvođenje tramvaja
Gradski odbor Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) saopštio je da Grad Novi Sad svake godine "baci" 50 miliona evra umesto da ulaže u javni prevoz.
Foto: 021.rs
Kako ističu u saopštenju, "Novi Sad svake godine izgubi oko 50 miliona evra na ime odšteta koje se isplaćuju zbog izgubljenih sudskih sporova u vezi sa eksproprijacijom zemljišta i drugih šteta koje nanose gradski organi".
"Ovakav način trošenja novca građana predstavlja uigran mehanizam izvlačenja sredstava iz gradskog budžeta i direktno ide na štetu javnog interesa. Do pre tri godine, ovi gubici su bili višestruko manji", smatraju oni.
Poručuju da se sa ovakvom praksom mora hitno stati, te da je neophodno preusmeriti ova sredstva u projekte koji donose stvarnu korist građanima Novog Sada.
"Jedan od ključnih problema koji zahteva hitno i sistemsko rešavanje jeste javni prevoz. Umesto milionskih gubitaka kroz sudske sporove, ta sredstva moraju biti uložena u razvoj šinskog prevoza u Novom Sadu", dodaju.
Poseban segment tog plana, kako dodaju, podrazumeva uvođenje "Park & Ride" sistema na početnim stanicama budućih tramvajskih linija, kako bi građani iz prigradskih naselja i okolnih mesta mogli da ostave svoja vozila na periferiji grada i nastave put tramvajem.
Ovim se, ističu, direktno smanjuju saobraćajne gužve, zagađenje i pritisak na centralne gradske zone.
Osim toga, Novi DSS predlaže uvođenje NS voza, kao, navode, savremenog prigradskog šinskog sistema koji bi povezao prigradska i susedna mesta sa Novim Sadom, kao i njegovo povezivanje sa javnim prevozom.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Vasiljević: Bezbednost u Novom Sadu zadovoljavajuća, za šest meseci devet odsto manje krivičnih dela
18.08.2026.•
5
Stanje bezbednosti na području Novog Sada je zadovoljavajuće, a policija će imati punu podršku rukovodstva MUP-a u daljem unapređenju rada i jačanju operativnih kapaciteta, izjavio je direktor policije Dragan Vasiljević
Pošta prodaje rashodovana vozila u Novom Sadu po početnoj ceni od 2,8 miliona dinara - ali postoji caka
18.08.2026.•
0
Javna prodaja rashodovanih vozila Pošte Srbije održaće se od 1. do 6. oktobra na više lokacija u Srbiji.
Mićin o Vučićevom dolasku u Novi Sad: Dočekaćemo ga srdačno i bićemo srećni
18.08.2026.•
48
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponovo je nedavno najavio da će u Novom Sadu organizovati veliki skup.
Student na čelu pokreta dr Milića u Novom Sadu: On objašnjava kako i zašto
18.08.2026.•
7
Pokret za decentralizaciju Srbije, koji vodi niški lekar Dragan Milić, formirao je odbor u Novom Sadu na čijem čelu se nalazi student Pravnog fakulteta Petar Jocić.
Sutra se nastavlja vreli talas u Novom Sadu
18.08.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti umereno oblačna i toplija.
MAPA: Planiraju se semafori na šest opasnih lokacija u Novom Sadu - evo i gde
18.08.2026.•
12
Raspisane su dve javne nabavke za izradu tehničke dokumentacije kako bi se izgradili novi semafori na šest različitih lokacija u Novom Sadu. U nastavku pogledajte o kojim ulicama je reč.
Počela podela besplatnih udžbenika osnovcima u Novom Sadu
18.08.2026.•
0
Počela je podela besplatnih udžbenika za više od 32.000 učenika osnovnih škola u Novom Sadu.
Preminula novosadska novinarka Smilja Dabetić
18.08.2026.•
0
Dugogodišnja novinarka Radio Novog Sada i članica Udruženja novinara Srbije (UNS) Smilja Dabetić preminula je u Novom Sadu u 77. godini.
Svi Novosađani koji u petak daju krv - dobiju besplatno merenje telesne kompozicije
18.08.2026.•
0
Svi Novosađani koji u petak, 21. avgusta daju krv, dobiće besplatno merenje telesne kompozicije tela.
FOTO: Prodaju se nekretnine u Novom Sadu - pogledajte ponudu
18.08.2026.•
0
Ukoliko ste u potrazi za budućim domom, odnosno stanom ili pak tražite priliku za biznis, imamo nekoliko predloga za vas.
VIDEO: Novosadski vatrogasci među 330 ljudi koji se nedeljama bore protiv požara u Deliblatskoj peščari
18.08.2026.•
1
Nastavlja se borba vatrogasaca protiv požara u Deliblatskoj peščari, gde vatra bukti još od 26. jula.
Mićin zvanično pozvan da se biciklom provoza kroz Petrovaradin: "Deo grada bez ijedne bezbedne staze"
18.08.2026.•
24
Novosadska biciklistička inicijativa uputila je zvanični poziv gradonačelniku Novog Sada Žarku Mićinu da se biciklom provoza kroz Petrovaradin.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno šest devojčica i isto toliko dečaka
18.08.2026.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 12 beba.
Novosađani, danas kratak predah od vreline
18.08.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti znatno prijatnije u odnosu na protekli period.
Utorak pred Novosađanima: Moguća kiša, zatvorene ulice i poneko dešavanje u gradu
17.08.2026.•
0
Utorak je skoro tu, a šta nam sve donosi možete pogledati u nastavku našeg vodiča.
Vesić na slobodi umesto u kućnom pritvoru zbog tehničke greške
17.08.2026.•
26
Prošlo je više od mesec dana otkako je odlukom Apelacionog suda ponovo potvrđena optužnica kojom je obuhvaćeno još šestoro optuženih za pad nadstrešnice.
Preminuo novosadski glumac Dragomir Pešić
17.08.2026.•
5
Glumac Dragomir Pešić preminuo je u 69. godini.
Pred Novosađanima svežiji utorak, uz moguću kišu
17.08.2026.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti svežiji, uz mogući slabiju kišu.
Novosadski zborovi građana organizuju protest: "Pamtimo 5. septembar - suzavac, pendreke i pretnje"
17.08.2026.•
7
Novosadski zborovi građana održače 5. septembra protest "Mi i dalje stojimo", a povodom godišnjice brutalnog policijskog nasilja nad građanima koji su protestovali.
VIDEO Mićin sa lopatom u rukama: "Nije asfaltiranje Novog Sada na vodi, to će tek biti"
17.08.2026.•
39
Sa lopatom u ruci i mešalicom pokraj sebe gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin pozvao je putem svog Instagram naloga gradskog odbornika Mirana Pogačara da umesto što se "bavi njim", dođe i pomogne.
VIDEO: U Novom Sadu i okolini pojačana kontrola zbog požara, muškarac u Kamenici zatečen kako pali vatru
17.08.2026.•
5
Uprava za vanredne situacije u Novom Sadu nastavila je sa pojačanom kontrolom i nadzorom terena u Južnobačkom okrugu, zbog velike opasnosti od požara usled toplotnog talasa.
Komentari 9
Penzioner
Boki
U vecini slucajeva tramvaji bi morali da dele saobracajnice sa automobilima i autobusima, mislim da bi efekat uvodjenja bila samo dodatna guzva...
dacic
vlast gradska ne baca novce vec uzme sebi a nama sipak caj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar