Svedočanstva novosadskih studentkinja o iskustvu sa ginekologom - ne radi više u Zavodu
Ginekolog koji je radio u studentskoj poliklinici, a za kojeg su studenti tvrdili da uspostavlja lažne dijagnoze, više nije zaposlen u toj ustanovi.
Foto: Pixabay (ilustracija)
Novosadski studenti su još početkom decembra javno objavili da u Zavodu za zdravstvenu zaštitu studenata radi ginekolog Saša Milošević, uz tvrdnju da postavlja lažne dijagnoze i da su studentkinje počele da se žale na njegov rad.
Ginekolog za 021.rs odbacuje optužbe na njegov račun.
Milošević je bio zaposlen u Zavodu za zdravstvenu zaštitu do kraja decembra, nakon čega mu je ugovor istekao.
"Bio je zaposlen na period od tri meseca, od 1. oktobra do 31. decembra 2025. godine, te imenovani više nije zaposlen. Pravna služba Zavoda nije primila ni jednu pritužbu na račun dr Saše Miloševića, ni usmeno, ni pismeno", navode u Zavodu za 021.rs.
Milošević kaže da dok je radio u Novom Sadu nije bilo nijedne primedbe, niti je morao da odgovara na bilo kakve prijave.
"Zaista nije bilo nezadovoljnih pacijenata. Ako ima problema, pacijent treba da se obrati direktoru ili zaštitniku prava pacijenata. Onda direktor traži izjašnjenje i dalje se postupa. Oni su odmah otišli u medije i ja mislim da je to neka nameštaljka. Ja sam internacionalni profesor, konsultant, radio sam u Saudijskoj Arabiji, Emiratima, Americi i Nemačkoj. Glupo je sumnjati u nekoga sa 23 godine staža. Čuo sam da je neka rekla da ih je bolelo na pregledu. To su mlade devojke, možda postoji faktor straha. Ja nisam dobio nijednu primedbu posle pregleda. Naprotiv, imao sam veliku gužvu, i po 65 pacijenata dnevno. Najviše sam davao terapije od svih ginekologa i nisam napravio nijednu stručnu grešku, niti povredio ženska prava", kaže Milošević.
Svedočenja studentkinja
Tampon zona objavila je tekst o iskustvima ginekoloških pregleda u studentskim poliklinikama, među kojima se našlo i iskustvo novosadskih studentkinja.
Kako je rekla jedna studentkinja, nakon jednog pregleda je plakala, a njoj i njenoj drugarici "pronašao" je veliki broj problema za šta se ispostavilo da ih nemaju - od materice, jajnika, do toga da ih je, kako ističe, ubeđivao da ih boli nešto što ih uopšte ne boli.
"Ubeđivao nas je da imamo krv u mokraći iako nemamo. Meni je rekao da mi je disfunkcionalan desni jajnik, iako je sve bilo u redu. Pregled je bio grub, obe nas je jako bolelo i obe u trenutku nismo znale šta nas je snašlo, jer kako toliko stvari ne valja, a nemamo nikakve simptome. Obe smo plakale kad smo izašle, jer je rekao da treba dugotrajno lečenje", dodaje ona za Tampon zonu.
Nakon odluke da ponove analize i odu kod privatnog ginekologa zajedno, obe su dobile ono što su i mislile - uredne analize.
Žalbi bilo ranije
Žalbe na rad ginekologa postojale su i ranije. U Domu zdravlja u Bečeju za 021.rs navode da je u njihovoj ustanovi radio od 15. septembra 2020. do 22. decembra 2023. godine, nakon čega je sam doktor podneo zahtev za otkaz ugovora o radu.
"Za navedeni vremenski period pristigao je određeni broj žalbi, za svaku se pojedinačno postupalo, na neke u vidu opomene, a na neke novčanom kaznom - umanjenje zarade. Ukupan broj žalbi za period dok je doktor bio kod nas u radnom odnosu iznosi šest. Uglavnom su se odnosile ili na lošu komunikaciju sa pacijentkinjama ili na nepoštovanje radnog vremena (kašnjenje/napuštanje radnog mesta pre kraja radnog vremena). Izrečeno mu je pet opomena i dve novčane sankcije, jedna od 10 procenata i jedna od 20 procenata. Novčane sankcije su izrečena za ponašanje koje se nakon opomene ponovilo u vremenskom okviru koje mu je ostavljeno da se popravi", navodi se u odgovoru DZ "Bečej".
Građani Bečeja su početkom 2023. pokrenuli peticiju za pokretanje disciplinskog postupka i oduzimanje licence.
"Ja nemam komentar. Svako ko ima primedbu, zakonski je regulisano, imenom i prezimenom ide kod zaštitnika prava pacijenata i tamo ostavi adresu, tamo napiše pismeno šta ima da se žali i tako dalje. Inače, pritužbi za mene pismenih ili tako nešto, nema. Tako da je to moj jedini komentar. Svako ko ima problem sa mnom, svojim imenom i prezimenom nek ode kod zaštitnika prava pacijenata, u opštini sedi žena, vrlo je prijatna, fina, lepo izgleda, i njoj pismeno nek dostavi žalbu, pa će se onda sve to rešiti", rekao je Saša Milošević za Bečejski mozaik u februaru 2023. godine.
Dok je radio u Bečeju, ovaj ginekolog se našao i u pritvoru, što su studenti i naveli u svojoj objavi. Međutim, razlog njegovog boravka u pritvoru je, kako kaže, to što se nije javljao sudu, jer nije znao kada treba da se javi. Kako je potvrđeno za 021.rs u Osnovnom javnom tužilaštvu u Bečeju, delo za koje se gonio nije bilo u vezi sa njegovom profesijom ili njegovim radom.
Slučaj lažnih dijagnoza dovodio se u vezu sa Miloševićem i 2014. godine, o čemu je pisao Blic, dok je radio u Domu zdravlja na Novom naselju. Kako kaže, tu je dobio otkaz jer se nije slagao sa kolegama i zbog toga što je, kasneći na posao, povredio radne obaveze.
Otkud u Zavodu?
Iz Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata Novi Sad su sredinom decembra prošle godine odgovorili na Zahtev za pristup informacijama od javnog značaja, u kom su naveli da nemaju saznanja da se protiv Miloševića vodi krivični, disciplinski ili drugi postupak.
"Prilikom prikupljanja dokumentacije za zasnivanje radnog odnosa, Zavod je tražio uverenje o nekažnjavanju od suda i 'supa', gde je navedeno da protiv imenovanog dr Saše Miloševića nije pokrenut krivični postupak, niti je pokrenuta istraga iz nadležnosti tužilaštva, kao i da nije osuđivan", naveli su za 021.rs.
Zavod dodaje da nisu tražili proveru stručne prakse ili kontrolni nadzor Lekarske komore Srbije u vezi sa radom jer je podneta važeća licenca o radu i da je došao iz DZ "Grocka", gde je bio u stalnom radnom odnosu.
Iz Lekarske komore nisu odgovorili na upit portala 021.rs.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Komemoracija Tatjani Ječmenici Jevtić u sredu u Skupštini Vojvodine
16.02.2026.•
0
Komemoracija povodom smrti bivše novosadske teniserke Tatjane Ječmenice Jevtić održaće se u sredu, 18. februara u Skupštini Vojvodine.
Svečana akademija večeras povodom dva veka Matice srpske: Govori Vučević umesto Vučića, a biće i protesta
16.02.2026.•
4
Svečana akademija povodom dva veka Matice srpske održaće se danas, 16. februara na sceni "Jovan Đorđević" Srpskog narodnog pozorišta.
Praznični vikend doneo lepe vesti: U Novom Sadu rođeno 16 beba
16.02.2026.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 16 beba.
Danas u Novom Sadu umereno oblačno, uz ledeno jutro
16.02.2026.•
0
U Novom Sadu će danas biti suvo, uz dosta sunčanih intervala, ali će jutro biti veoma hladno.
Pismeni deo ispita za taksiste biće održan 2. marta
15.02.2026.•
1
Pismeni deo ispita za taksiste biće održan 2. marta, najavila je Komisija za polaganje ispita o poznavanju propisa kojima se uređuje taksi prevoz i o poznavanju grada Novog Sada.
U Zbirci Rajka Mamuzića prikupljaju se knjige za decu bez roditeljskog staranja
15.02.2026.•
1
U Poklon zbirci Rajka Mamuzića danas je počela akcija prikupljanja knjiga za decu i mlade bez roditeljskog staranja, kao i za decu iz socijalno ugroženih porodica.
Nedelja pred Novosađanima počeće uz malo sunca, a onda slede tmurni i mokri dani
15.02.2026.•
0
U Novom Sadu će u ponedeljak biti suvo, uz dosta sunčanih intervala, ali će jutro biti veoma hladno.
Vučević umesto Vučića govornik na događaju povodom dva veka Matice srpske, studenti kažu - protest ostaje
15.02.2026.•
32
Matica srpska objavila je novi program obeležavanja dva veka te ustanove, a koji će se održati u ponedeljak, 16. februara u Srpskom narodnom pozorištu.
Povodom Svetskog dana dece obolele od raka: Akcije NURDOR-a danas u Novom Sadu i još 37 mesta
15.02.2026.•
0
Nacionalno udruženje roditelja dece obolele od raka NURDOR će danas, 15. februara organizovati susrete dece, roditelja, medicinskih radnika, volontera, donatora u 38 gradova širom zemlje.
Pred Novosađanima tmuran i kišovit dan
15.02.2026.•
0
Pred Novosađanima je jedan tmuran i kišovit dan.
Novosađani protestovali na livadici kod Štranda zbog izgradnje crkve
14.02.2026.•
41
Novosađani su danas održali protest na livadici kod Štranda, na kojoj je u planu izgradnja crkve.
Preminuo Anđelko Maletić Čupko - novosadski muzički urednik
14.02.2026.•
28
Anđelko Maletić Čupko, muzički urednik Radio Novog Sada i autor brojnih muzičkih emisija, preminuo je sinoć u 79. godini.
Nedelja u Novom Sadu: Kiša uz prijatnu temperaturu
14.02.2026.•
0
U nedelju nas u Novom Sadu očekuje kiša.
Mićin: Vučić slobodno prošetao Novim Sadom, laž opozicije pala u vodu
14.02.2026.•
95
Gradočelnik Novog Sada Žarko Mićin izjavio je danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić nedavno "slobodno prošetao" Novim Sadom i da je "još jedan ogromna laž opozicije pala u vodu", da to ne sme da učini.
U Betaniji rođena 21 beba, među njima i blizanci
14.02.2026.•
0
Dvadeset i jedna beba rođena je u novosadskom porodilištu Betanija u prethodna 24 sata.
Direktor firme koja je kupila Luku Novi Sad podneo ostavku nakon objavljivanja prepiske sa Epstinom
14.02.2026.•
13
Sultan Ahmed Bin Sulajem, šef kompanije DP World iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koja ima vlasništvo nad Lukom Novi Sad, podneo je ostavku nakon objavljivanja prepiske sa seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstinom.
Poginula Tatjana Ječmenica, suprug Darko teško povređen
13.02.2026.•
20
Bivša teniserka iz Novog Sada Tatjana Ječmenica nastradala je u saobraćajnoj nesreći kod Beograda.
Vučić: Ne dolazim u ponedeljak u Novi Sad
13.02.2026.•
112
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da u ponedeljak neće doći u Novi Sad.
Planirana popravka česmi na Pozorišnom trgu - sve po ceni od skoro 8,5 miliona dinara
13.02.2026.•
19
Raspisan je tender za sanaciju oštećenih fontana na Pozorišnom trgu u centru Novog Sada i to po ceni od skoro 8,5 miliona dinara sa porezom.
Policija najavila snimanje skupova u Novom Sadu u ponedeljak
13.02.2026.•
15
Policijska uprava u Novom Sadu uputila je obaveštenje da se u ponedeljak, 16. februara, očekuju okupljanja građana na više lokacija u gradu.
Dejan Vuk Stanković izviždan u Novom Sadu, Mićin stao u njegovu odbranu
13.02.2026.•
35
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković prisustvovao je predstavljanju Priručnika za realizaciju nastave na teme zaštite od diskriminacije i unapređenja ravnopravnosti. Na odlasku је "pozdravljen" zviždanjem.
Komentari 8
dacic
Magi
Jovana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar