Pokrenuta inicijativa za disciplinski postupak protiv dvojice policajaca nakon intervencije kod Banovine

Policijska uprava u Novom Sadu saopštila je da je protiv dvojice policajaca pokrenuta inicijativa za disciplinski postupak, dok je jedan već suspendovan, povodom reakcije policije na blokadi raskrsnice kod Banovine.
Pokrenuta inicijativa za disciplinski postupak protiv dvojice policajaca nakon intervencije kod Banovine
Foto: 021.rs

Incident se dogodio u petak, na raskrsnici Bulevara Mihajla Pupina i ulice Žarka Zrenjanina, kada je jedan građanin izrazio nezadovoljstvo blokadom raskrnice prilikom odavanja pošte za 16 nastradalih u padu nadstrešnice.

Novosađani svakog petka, u 11.52 časova, na više lokacija u gradu, organizuju šesnaestominutno odavanja počasti nastradalima u padu nadstrešnice, blokirajući saobraćaj, kao podsetnik na to da do sada niko nije odgovarao na ovu tragediju.

Šezdesetšestogodišnji muškarac iz Sremskih Karlovaca u petak se verbalno sukobio sa okupljenima. Naime, negodovao je zbog blokade raskrsnice dok je pokušavao da pređe ulicu na pešačkom prelazu, nakon čega su ga policajci izdvojili, legitimisali i upozorili.

 
Po nalogu tužilaštva identifikovan je i tridesetosmogodišnji Novosađanin koji je verbalno napao ovog građanina, sa kojim je obavljen razgovor i o svemu je dostavljen izveštaj.
 
Sektor unutrašnje kontrole MUP-a obavio je razgovor sa policijskim službenicima i utvrdio da u njihovom postupanju nema elemenata krivične odgovornosti.
 
"Zbog utvrđenih propusta u radu, protiv ove dvojice policijskih službenika podneta je inicijativa za pokretanje disciplinskog postupka, a jedan od njih već je udaljen sa posla, do okončanja postupka", navode iz MUP-a.
Dodajmo i to da su se građani jutros okupili ispred Policijske uprave u Novom Sadu kako bi protestovali zbog reakcije policije tokom blokade raskrsnice. Na protest je pozvao režimski Centar za društvenu stabilnost.
 
Na skup ispred Policijske uprave došli su i bajkeri, a razvijen je i transparent "Stop blokaderskom teroru", s potpisom "tiha većina".
 
Tokom protesta je blokiran Bulevar kralja Petra.
 
"Iskazujemo nezadovoljstvo i snažan apel Ministarstvu unutrašnjih poslova Republike Srbije i Policijskoj upravi Novog Sada da počnu da kažnjavaju blokaderski pokret u njihovim nezakonitim akcijama, poput nelegalnih obustavljanja saobraćaja i prava slobodnog kretnja građana, što je ustavno i ljudsko, građansko pravo svih stanovnika u Republici Srbiji, a ne da ljude koji žele da uživaju to pravo i koji samo iskazuju nezadovoljstvo zbog nelegalnog sprečavanja normalnog saobraćaja podvrgavaju brutalnim metodama policijskog isleđivanja", naveli su u Centru za društvenu stabilnost.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • 92

    18.04.2026 14:15
    Providno
    Provokator je član njihove stranke
    pojavila se slika sa Milosem na mrezama, sve je namestajka i to očita. Zašto mu nisu uradili alko test?
  • Gaga

    18.04.2026 14:06
    Eto prilike da stane cela policijska stanica u odbranu svojih kolega koji su branili čast a iz banovine penzioneri BIA na privremenim radovima zakuvavaju redovno sa takvim neukim njuškama…..
  • Miko

    18.04.2026 13:54
    I
    Teraj to iz Mup-a kakva osionost i arogantnost !

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti

Dani nemačkog jezika u Novom Sadu

Ambasade i institucije sa nemačkog govornog područja u Srbiji, zajedno sa brojnim partnerima, prvi put organizuju manifestaciju Dani nemačkog jezika, koja se od 21. do 30. aprila održava u više od deset gradova u Srbiji.