Gradska vlast osniva novo preduzeće "Putevi Novog Sada"

Novi Sad će dobiti novo javno preduzeće - "Putevi Novog Sada".
Gradska vlast osniva novo preduzeće "Putevi Novog Sada"
Foto: 021.rs (ilustracija)
Odluka o osnivanju javnog preduzeća za upravljanje putevima naći će se na sednici Skupštine grada u utorak, 21. jula, a predlog je gradskoj skupštini danas uputio gradonačelnik Žarko Mićin.
 
Kako se navodi, pretežna delatnost novog javnog preduzeća biće izgradnja puteva i autoputeva.
Delatnost preduzeća biće i upravljanje opštinskim putevima i ulicama koje obuhvata: planiranje, projektovanje, izgradnju i rekonstrukciju, održavanje i zaštitu puta. 
 
Takođe, između ostalog, delatnost preduzeća biće i organizovanje naplate i kontrole naplate naknada za upotrebu puta.
Predloženo je da se za vršioca dužnosti direktora JP "Putevi Novog Sada" imenuje Dejan Lisica.
 
On bi tu funkciju trebalo da obavlja do imenovanja direktora, najduže godinu dana.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • vladimir

    20.07.2026 21:39
    cime ce obavljati tolikke poslove
  • Hlupija

    20.07.2026 07:41
    ZAR i naplata Autoputa?????Rrpubljik.
  • Futožan

    20.07.2026 01:42
    Znam te znas me
    Zasluzio je momak tu funkciju. Redovan je bio na caci skupovima, jos redovniji na kontra skupovima gde su napadani gradjani koji u miru protestuju. Video sam ga na mnogo snimaka koji su se delili po internetu u grupi provokatora i caci nasilnika. Poslednji je bio ispred novosadskog sajma. Bravo za napredak. Nego, koje su njegove kompetencije kao strucnjaka, ili je bitan samo stranacki aktivizam?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti