Glavna tema tribine je diskriminacija obolelih od virusnih hepatitisa i HIV-a u zdravstvenim ustanovama.
	 
	Oboleli od hepatitisa B, C ili HIV-a svakodnevno doživljavaju diskriminaciju u društvu, čak i u porodici. Žive sa stigmom, skriveni u društvu.
	 
	Tribina se organizuje za buduće lekare i ostale studente zainteresovane za ovu temu. Na tribini učestvuju predstavnici udruženja pacijenata sa bolestima jetre Hronos, predstavnici Nacionalnog centra za seksualno i reproduktivno zdravlje Potent, oboleli sa svojim iskustvima i infektolozi, a nakon tribine je predviđeno besplatno i anonimno testiranje za studente Univerziteta u Novom Sadu.
	 
	Tribina počinje u 13 časova, u amfiteatru 2 Medicinskog fakulteta.
                            
                            
								
								
							 
                            OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
                                Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
                            
							
							
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar