Izložba dokumenata i knjiga o prvom Narodnom odboru u Vojvođanskim oblastima (Banatu, Bačkoj i Baranji) je plod saradnje Muzeja Vojvodine, Istorijskog arhiva Zrenjanin i Arhiva Vojvodine.
Arhivisti i kustosi će kroz muzejsku postavku i knjigu prestaviti javnosti jedan od 211 narodnih odbora/veća čiji su članovi (izabrani predstavnici) učestvovali na Narodnoj skupštini Srba, Bunjevaca i ostalih Slovena u Novom Sadu 25. novembra 1918. godine.
O izložbi i knjizi će govoriti direktori tih ustanova Tijana Stanković Pešterac, Nebojša Kuzmanović i Mirjana Basta, recenzenti Petar Đurđev i Zoran Vukelić i autori Vanda Vojvodić Micova, arhivski savetnik i Zoran Veljanović arhivski savetnik i kustos – istoričar.
Predstavljanje knjige u utorak počinje u 12 sati.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar