O knjizi će govoriti prevodilac Dorsa prof. Zoran Paunović i novinar Vitomir Simurdić.
Poklonik Dorsa od trenutka kada je čuo njihov prvi album u programu revolucionarnog FM rokenrol radija KMPX iz San Franciska, autor Grejl Markus je bend slušao mnogo puta u Filmor auditorijumu i Avalon bolrumu tokom 1967. godine.
Pet godina kasnije sve je bilo gotovo. Markus nastoji da pruži odgovor na pitanje kako to da četrdeset godina nakon raspada grupe i Morisonove smrti i dalje nije moguće provesti sat u vožnji a ne čuti na radiju bar jednu pesmu Dorsa.
Ovo je prva knjiga koja u središte čitalačke pažnje ne stavlja ni mit oko Dorsa, ni veo misterije kojim su obavijeni, niti kult smrti Džima Morisona, odnosno doba čijom se personifikacijom on neretko smatra. Markusovi Dorsi su knjiga koja je fokusirana isključivo na njihovu muziku.
Promocija knjige počinje u 18.30 časova.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar