Akademija filmskih umetnosti i nauka sledećeg meseca će održati prvu ceremoniju dodele Oskara van Sjedinjenih Država i dodeliti prestižne godišnje studentske nagrade u Londonu.
Foto: Beta/AP
Svečanost će se održati 14. oktobra na Trgu Lester u Londonu i biće prva međunarodna svečanost Akademije filmskih umetnosti i nauka, čije je članstvo poslednjih godina naglo poraslo na globalnom nivou.
Među pobednicima, koji su unapred objavljeni ove nedelje, biće Au Revoir Mon Monde, francuski animirani film o čoveku zarobljenom u kostimu džinovske ribe koji trči kroz grad dok svet završava u tajanstvenoj kiši meteora.
Ostali uključuju tajvanski eksperimentalni film o tinejdžerskom otkrivanju seksualnosti, kratkometražni film smešten u vreme izbijanja kuge u Kini 1910. i dokumentarac iz izbegličkog kampa Rohindža u Bangladešu.
Prvo, drugo i treće mesto biće objavljeni na svečanosti, a svi pobednički filmovi moći će da se takmiče za glavnog Oskara sledećeg marta.
Petina članova Akademije ne dolazi iz SAD-a, kao ni više od polovine novih članova koji su pozvani da se pridruže ove godine, uključujući rediteljku filma "Anatomija pada" Žistin Trijet i zvezdu filma Sandru Hiler. Akademija, čiji su članovi postigli izvrsnost u svojim poljima, od glume i režije do kostimografije i šminke, glasa svake godine za dobitnike Oskara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Glumac Džad Lo u ulozi Vladimira Putina, biće glavna atrakcija na Mostri - Međunarodnom filmskom festivalu u Veneciji, gde će održava premijera filma "Mag Kremlja" francuskog reditelja Olivijea Asaje.
Svetskom premijerom ostvarenja "La Grazia" italijanskog reditelja Paola Sorentina večeras je svečano 82. Međunarodni filmski festival u Veneciji na Lidu (Mostra).
Britanski glumac Ser Ijan Makelen otkrio je prve detalje o novom filmu iz franšize "Gospodar prstenova", pod naslovom "The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum".
Obožavaoci Šreka moraće da se strpe još koju godinu - Universal Pictures je zvanično pomerio premijeru petog nastavka popularne animirane franšize sa 23. decembra 2026. na 30. jun 2027. godine.
Film "Vetre, pričaj sa mnom" reditelja Stefana Đorđevića osvojio je nagradu za najbolji međunarodni dugometražni igrani film na prestižnom Guanajuato International Film Festivalu (GIFF) u Meksiku.
Kontroverzna animirana serija South Park ponovo je izazvala buru u javnosti - ovoga puta zbog epizode u kojoj se bivši američki predsednik Donald Tramp pojavljuje u intimnoj sceni sa Satanom.
Debitantski igrani film "Oče naš" scenariste i reditelja Gorana Stankovića nalazi se u zvaničnoj selekciji 50. Međunarodnog filmskog festivala u Torontu, jednog od najuticajnijih svetskih festivala.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar