Diznijeva igrana adaptacija Snežane i sedam patuljaka zabranjena je u libanskim bioskopima.
Izraelska glumica Gal Gadot, koja u filmu glumi Zlu kraljicu, nalazi se na popisu osoba koje Liban bojkotuje. Prema lokalnom listu An-Nahar, zabranu je preporučio ministar unutrašnjih poslova Libana Ahmad Hajdžar.
Ovo nije prvi put da Liban zabranjuje filmove u kojima glumi Gadot. Ranije su blokirani "Smrt na Nilu" i oba filma iz serijala "Wonder Woman", upravo zbog njene povezanosti s Izraelom.
Gadot je rođena u Izraelu, a pre nego što je postala poznata manekenka i glumica, služila je u izraelskim odbrambenim snagama (IDF). Od 7. oktobra 2023. glumica se snažno javno zalaže za izraelsku stranu u sukobu s Hamasom i Hezbolahom.
Tokom govora na samitu Anti-Defamation Leaguea 2024. godine izjavila je: "Nikada nisam mogla da zamislim da će ljudi, na ulicama SAD-a i drugih gradova sveta, ne samo odbiti da osude Hamas, nego slaviti, opravdavati i navijati za masakr nad Jevrejima."
Zabrana "Snežane" dolazi u trenutku izraelskih napada na Hezbolah na jugu Libana, koji su uzrokovali civilne žrtve. Već ranije ove godine Liban je blokirao i prikazivanje Marvelovog filma "Captain America: Brave New World" zbog angažmana izraelske glumice Šire Has, prenosi Index.hr.
Osim političkih razloga, Snežanu prate brojne kontroverze, od napada na Rejčel Zegler, latinoameričku glumicu koja tumači glavnu ulogu, preko polemika o prikazu sedam patuljaka, do suprotstavljenih političkih stavova između Gadot i Zegler. Dok Gadot javno podržava Izrael, Zegler se još od 2021. izjašnjava kao pristalica palestinskih prava, što je prošle godine izazvalo pozive na bojkot čim je objavljen prvi tizer.
Zbog svega navedenog, film je podbacio i među kritičarima i na bioskopskim blagajnama. Po izlasku je na IMDB-ju imao ocenu 2/10, a sada se dodatno srozala na 1,6/10.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Mene u N
Sadu blokiraju 20 god.Jer sa hteo biti neutralan .I rat traje li traje.Glupa igra otimanja zalogaja se ipak nastavlja.Nj8ma koristi,a mrni glupo,jer ne znam drugi izraz,ah da bezobrazno i drsko.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Glumac Džad Lo u ulozi Vladimira Putina, biće glavna atrakcija na Mostri - Međunarodnom filmskom festivalu u Veneciji, gde će održava premijera filma "Mag Kremlja" francuskog reditelja Olivijea Asaje.
Svetskom premijerom ostvarenja "La Grazia" italijanskog reditelja Paola Sorentina večeras je svečano 82. Međunarodni filmski festival u Veneciji na Lidu (Mostra).
Britanski glumac Ser Ijan Makelen otkrio je prve detalje o novom filmu iz franšize "Gospodar prstenova", pod naslovom "The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum".
Obožavaoci Šreka moraće da se strpe još koju godinu - Universal Pictures je zvanično pomerio premijeru petog nastavka popularne animirane franšize sa 23. decembra 2026. na 30. jun 2027. godine.
Film "Vetre, pričaj sa mnom" reditelja Stefana Đorđevića osvojio je nagradu za najbolji međunarodni dugometražni igrani film na prestižnom Guanajuato International Film Festivalu (GIFF) u Meksiku.
Kontroverzna animirana serija South Park ponovo je izazvala buru u javnosti - ovoga puta zbog epizode u kojoj se bivši američki predsednik Donald Tramp pojavljuje u intimnoj sceni sa Satanom.
Debitantski igrani film "Oče naš" scenariste i reditelja Gorana Stankovića nalazi se u zvaničnoj selekciji 50. Međunarodnog filmskog festivala u Torontu, jednog od najuticajnijih svetskih festivala.
Komentari 1
Boske
Sadu blokiraju 20 god.Jer sa hteo biti neutralan .I rat traje li traje.Glupa igra otimanja zalogaja se ipak nastavlja.Nj8ma koristi,a mrni glupo,jer ne znam drugi izraz,ah da bezobrazno i drsko.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar