Novosadski pank bend De Limanos objavio je spot za novu pesmu "Provalija".
De Limanos je novoosnovani bend čiji su članovi svirali u Blitzkriegu i Mitesersima, te su dobro poznati ljudima sa novosadske pank scene.
Duka (Nemanja Dukić) je frontmen, na gitarama su Dulles (Dušan Ječmenica) i Nikola (Gvozdenović), basista je Kara (Saša Karanović), dok je za bubnjevima Robert Forai.
Pesma "Provalija" snimljena je u martu ove godine u Studiji 33, kod Zorana Džuklevskog. Zanimljivo je da u jednom delu refrena "Provalije" prateće vokale peva Đorđe Čvarkov, odnosno Dimitrije Banjac, koji se može videti i u spotu.
Osim "Provalije", objavili su cover "92", koju u originalu svira novosadski sastav Mr. Joint. Publika bi uskoro mogla da čuje još pesama starih pankera sa Limana.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Španska muzičarka Indira Paganoto, koja će nastupiti 4. aprila u Beogradu, kaže da joj je to poslednji nastup u Srbiji dok se u nju "ne vrate Exit i sloboda".
Kolumbijska pevačka zvezda Šakira održaće u septembru koncerte u Madridu, na završetku svoje svetske turneje, što će biti njeni prvi nastupi u Španiji nakon 2018, objavio je njen predstavnik u toj zemlji Live Nation.
Veliki humanitarni koncert posvećen životu i muzici ikone grupe The Stone Roses, Gariju "Maniju" Maunfildu, biće održan 30. maja u Mančesteru, nakon njegove smrti krajem prošle godine.
Rok muzičar Morisi otkazao je koncert u u Valensiji u četvrtak jer zbog buke tradicionalnog gradskog festivala pirotehnike nije mogao da se naspava u hotelu, pa ga je "nedostatak sna ostavio u katatoničnom stanju".
Jedan od najvažnijih regionalnih indie bendova KOIKOI nastupiće u Beogradu, gde će u petak, 27. marta, u hangaru Luke Beograd, prirediti svoj najambiciozniji koncert do sada.
Fil Kolins, Maraja Keri, Lorin Hil, INXS, Iron Maiden, Luter Vandros i Šakira su neki od nominovanih za 2026. godinu za prijem u rokenrol Kuću slavnih.
Američki reper J. Cole najavio je veliku svetsku turneju za 2026. godinu, u okviru koje će na jesen nastupati širom Evrope, ali i u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi, Australiji, Novom Zelandu i Južnoj Africi.
Pančevački pop rok bend Buč Kesidi najavio je sedam koncerata u sedam dana, od ponedeljka 13. do nedelje, 19. aprila, koji će svi biti održani u klubu Zappa Baza u Beogradu.
Album "Wish You Were Here" engleskog rok benda "Pink Flojd", koji je po objavljivanju bio na svim svetskim top-listama, posle pet decenija, u čast jubileja ponovo je reizdat.
Bilo je potrebno da prođe više od 20 godina da se razreši pravni spor oko kontrole intelektualne i materijalne imovine legendarne pank grupe Ramons čiji nijedan od osnivača više nije živ.
Komentari 13
Duda
pankerka
borislion
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar