Ova pesma, koja je peti singl sa albuma "Nojeva varka", premijerno je juče izvedena u emisiji Zorana Kesića i već trenduje na Jutjubu.
Popularnost verovatno leži u tome što kao i uvek, Marčelo nije štedeo reči niti imao dlake na jeziku da opiše trenutno stanje i atmosferu u Srbiji i sveobuhvatnu apatiju koja se mahom ispoljava kroz jednu reč a to je "Jebiga".
Marčelo govori o beskičmenjaštvu i poltronstvu određenog sloja ljudi u državi, o tome kako narod i želi i ne želi promene, ali istovremeno iznosi i neke od najpoznatijih afera sadašnje vladajuće garniture, poput kupovine diploma na privatnim fakultetima, Rio Tinta, stranačkog zapošljavanja, ubistva Olivera Ivanovića...aludira i na slogan Aleksandra Vučića - Sve za našu decu, odliv mozgova i radne snage...
Na kraju petominutnog spota Nikola Đuričko citira Danila Kiša:
"Nacionalizam je, pre svega, paranoja. Kolektivna i pojedinačna paranoja. Kao kolektivna paranoja, ona je posledica zavisti i straha, a iznad svega, posledica gubljenja individualne svesti."
Da bismo nešto promenili, prvo moramo da se složimo da ovo sada nije dobro. Vidim da se ovde ništa neće promeniti još dugo. Ali to je u redu. Biće nam onako kako budemo zaslužili. Jednom davno sam razgovarao sa jednim prijateljem. Ja: "Ili ćemo se promeniti ili ćemo propasti." On: "Onda ćemo propasti." Ja: "Onda ćemo propasti." Kako vreme prolazi, sve jasnije vidim da smo bili u pravu. I, kako vreme prolazi, sve mi je manje žao zbog toga.
Zloupotreba dece u politicke svrhe u predizbornom spotu. Tvoj se deda borio za Srbiju kazes,sta je sa onima ciju su se sinovi,ocevi,dedovi i pradedovi borili za Srbiju od Kosova preko Bosne i Hrvatske,koji su ostali invalidi,koji su unisteni za ceo zivot i pate od PTSD da bi autosovinisticka bagra mogla mirno i bezbedno da spava i da ih sada proziva zbog svoje potrebe da generalizovanjem nadomesti nedostatak kognitivnih sposobnosti. Svi vi minusasi i dezurni mrzitelji sebe samih i citavog sveta, preispitajte se malo i procitajte komentar vise puta.
Oduvek mi se svidjao Marcelo,talentovan i deluje mi kao da se iskreno bori protiv nepravde. Samo sto nepravdu i nesto sto nije ispravno ne treba diskriminisati,ona ostaje nepravda ma prema kom narodu i coveku bila pocinjena. Pravda se u pesmi da nije sorosevac,a bilo bi lepo kad bi nekad pomenuo nepopoularnu nepravdu koja nije do sad iskoriscena u politicko propagandne svrhe od strane pomenutih centara moci. Kao npr da Hrvatska odlaze nuklearni otpad na granicu druge drzave.Jedan grad i drzavu cine ljudi, ako ljudi generalizuju,mrze,diskriminisu onda unistavaju duh drzave i naroda. Nisam za vladajucu stranku ali ne diskriminisem zlo i nepravdu kao mnogi.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Udruženje koje organizuje dodelu nagrada Gremi objavilo je pet novih nagrada, kao i izmene pravila koje bi mogle da utiču na neke veoma važne kategorije, uključujući onu za najboljeg novog izvođača godine.
Organizacija koja upravlja imovinom pokojnog pevača Prinsa objaviće u avgustu album pod nazivom "Timeless", koji sadrži 10 ranije neobjavljenih numera nastalih tokom čitave njegove karijere.
Engleska verzija pesme "Baby Shark", planetarno popularnog dečjeg hita južnokorejske obrazovne kompanije The Pinkfong Company, premašila je milijardu strimova na platformi Spotify.
Masovni javni protesti u Moldaviji zbog glasanja na prošlonedeljnom takmičenju za Pesmu Evrovizije doveli su u ponedeljak do ostavke direktora moldavskog javnog medijskog servisa.
Finale Evrovizije održava se večeras u Beču, a grupa Lavina koja predstavalja Srbiju ove godine sa pesmom "Kraj mene" nastupila je pod rednim brojem 9.
Nakon dve uzbudljive polufinalne večeri, 25 zemalja takmiči se večeras za trofej u obliku mikrofona, titulu najbolje pesme Evrope, među kojima i predstavnik Srbije, grupa "Lavina", koji nastupa pod rednim brojem devet.
Pevačice Šakira i Madona, kao i K-pop bend BTS biće glavne zvezde poluvremena finala ovogodišnjeg Svetskog fudbalskog prvenstva, objavili su danas organizatori.
Grupa Lavina, koja predstavlja Srbiju na Evroviziji sa pesmom "Kraj mene", plasirala se u veliko finale takmičenja koje je zakazano sa subotu, 16. maj.
Ovogodišnje, jubilarno 70. izdanje takmičenja za Pesmu Evrovizije počinje večeras u Beču, a podele oko učešća Izraela bacaju senku na 70. rođendan ove muzičke smotre.
Krov u Londonu na kom je su "Bitlsi" održali svoj poslednji improvizovani koncert biće sačuvan kroz novi muzej posvećen bendu, koji bi trebalo da bude otvoren naredne godine.
Braća Noel i Lijam Galager, osnivači britanskog benda Oasis, dali su prvi zajednički intervju posle 25 godina u predstojećem dokumentarnom filmu o turneji održanoj 2025. godine.
Hrvatski muzičar Darko Rundek, nekadašnji frontmen grupe Haustor, zajedno sa saksofonistkinjom Anom Kovačić, nastupiće sutra u 15 časova u Knez Mihailovoj ulici u Beogradu, ispred Evropske kuće.
Komentari 43
Dragi zeka
AntiSNSantiBOT
a
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar