Kako prenosi BBC, organizatori su doneli ovu odluku jer smatraju da ne postoje uslovi za održavanje takmičenja u Ukrajini, koja je pobedila ove godine, zbog rata i ruske invazije.
Velika Britanija je završila na drugom mestu, pa je zato EBU započeo razgovore sa BBC oko domaćinstva narednoj Evroviziji.
Još nije poznato koji će gradovi biti organizatori, a interesovanje su iskazali Glazgov i Mančester.
Podsetimo, Ukrajina je ranije osudila odluku da joj se oduzme domaćinstvo sledeće godine, donetu zbog ruske invazije, a odlazeći britanski premijer Boris Džonson je tada rekao da bi Ukrajina trebalo da bude domaćin.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 3
Branko
Јохан
Pecaroš
Mahatma Gandi
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar