
VIDEO: Poslušajte kako Igi Pop izvodi pesmu Lenarda Koena "You Want It Darker"
"Kum panka" Igi Pop obradio je pesmu Lenarda Koena "You Want It Darker".
Obrada se pojavljuje na kompilaciji "Here It Is", na kojoj poznati muzičari izvode pesme Lenarda Koena.
"You Want It Darker" je naslovna pesma poslednjeg albuma koji je Koen objavio tokom života, u kojem se još jednom osvrće na teme koje su mu obeležile karijeru - život, smrt, Bog, ljubav, seks.
Igi Pop i Lenard Koen su se poznavali. S kraja osamdesetih postoji i zajednička anegdota, kada je jedna tridesetogodišnjakinja u novinama tražila muškarca koji ima "uzvišenost" Lenarda Koena i "sirovost" Igija Popa.
Kada je Koen naleteo na Popa na jednom muziciranju, pokazao mu je oglas iz novina iz San Franciska. Odlučili su da joj odgovore, napisavši u pismu da im je drago što su se našli u njenim mislima.
Album "Here It Is" biće objavljen 14. oktobra. Do sada je objavljeno nekoliko pesama - "Steer Your Way" u izvođenju Nore Džouns, Gregori Porter je obradio "Suzanne", a Džejms Tejlor "Coming Back To You".
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Zabava - Muzika
VIDEO Pogledajte kratak pregled svih 37 pesama na Evroviziji: Ko su vaši favoriti?
19.03.2023.•
2
Ukupno 37 zemalja takmičiće se sa svojim pesmama na ovogodišnjoj Evroviziji u Liverpulu.
"Metalika" kupuje fabriku vinila
19.03.2023.•
0
Američki hevi-metal bend "Metalika" kupio je fabriku za proizvodnju vinil ploča, pošto se pokazalo da je njihova godišnja prodaja u SAD, prvi put od 1987, nadmašila prodaju CD-ova.
Robert Smit se pobunio zbog visokih cena karata za koncerte, servis posle toga refundira novac
18.03.2023.•
0
Vođa rok grupe Kjur (The Cure) Robert Smit javno se pobunio zbog naduvanih cena karata za predstojeće koncerte njegovog benda u Americi.
Presluškivanje: Irska muzika za početak sjajnog vikenda
18.03.2023.•
0
Agenti Presluškivanja odali su počast bogatoj i borbenoj Irskoj u novom specijalu.
Večeras na Radiju 021: Presluškivanje specijal, posvećen irskoj muzici
17.03.2023.•
1
Ekipa Presluškivanja za večeras, 17. mart kada se proslavlja Dan svetog Patrika, priprema specijal posvećen irskim muzičarima.
Do Evrovizije još dva meseca: "Mama ŠČ" pretekla "Samo mi se spava", šta kažu kladionice
15.03.2023.•
1
Do izbora za Pesmu Evrovizije ostalo je još gotovo puna dva meseca, ali to ne sprečava kladioničare da uveliko iznose prognoze o plasmanu pojedinih učesnika.
VIDEO: Let 3 objavio spot za pesmu "Mama ŠČ" sa kojom učestvuje na Evroviziji
12.03.2023.•
3
Hrvatski javni servis (HTV) emitovao je spot za pesmu "Mama ŠČ", kojom će grupa Let 3 predstavljati Hrvatsku na Evroviziju.
Geografski nema smisla, ali postoji objašnjenje: Šta će Australija na Evrosongu?
11.03.2023.•
4
Mnogi se pitaju zašto Australija učestvuje na takmičenju za pesmu Evrope. Geografski gledano, to uopšte nema smisla, međutim postoji objašnjenje.
Presluškivanje: Žene zbog kojih je muzika bolja
11.03.2023.•
0
Neki od najboljih ženskih vokala ispunili su novo Presluškivanje na Radiju 021.
Omiljeni ženski vokali večeras u novom Presluškivanju
10.03.2023.•
1
Ekipa Presluškivanja u novom izdanju obeležava Osmi mart i to posvetom cele emisije ženskim vokalima.
Pre tri godine se okušala na Beoviziji, sada predstavlja Austriju na Evroviziji
08.03.2023.•
0
Članica dua "Teja i Salena", novoizabranih predstavnica Austrije na ovogodišnjoj Evroviziji u Liverpulu, poreklom je iz Srbije.
VIDEO: Mamić tužio Vojka V - tražio da se javno izvini zbog stihova, reper odbio
07.03.2023.•
0
Zoran Mamić, koji je uz brata Zdravka bio jedan od glavnih ljudi u zagrebačkom Dinamu, tužio je repere Vojka V i Gršu zbog pesme "Mamići".
Konstrakta: Luke Black je dobar izbor za Evroviziju, tema je aktuelna
06.03.2023.•
3
Prošlogodišnja predstavnica Srbije na Evroviziji Ana Đurić Konstrakta smatra da je Srbija napravila dobar izbor odlukom da se na ovo takmičenje pošalje Luke Black sa pesmom "Samo mi se spava".
VIDEO: Luke Black predstavlja Srbiju na Pesmi Evrovizije
05.03.2023.•
55
Pevač Luke Black sa pesmom "Samo mi se spava" je pobednik takmičenja "Pesma za Evroviziju" i predstavljaće Srbiju u maju na "Pesmi Evrovizije" u Liverpulu.
Presluškivanje: Muzičke karijere koje su bile prekratke
04.03.2023.•
0
Muzičari i bendovi sa kratkim, ali uspešnim karijerama bili su ovonedeljni izazov u Presluškivanju na Radiju 021.
Muzičari s kratkim karijerama večeras u Presluškivanju
03.03.2023.•
1
Muzičari i bendovi koji su imali kratke karijere u fokusu su predstojećeg Presluškivanja, koje na Radio 021 stiže ovog petka.
VIDEO: Ovo je osam novih finalista u izboru za Evroviziju, Srbija u subotu dobija predstavnika
03.03.2023.•
12
U drugoj polufinalnoj večeri "Pesme za Evroviziju" odabrano je još osmoro finalista, čime je upotpunjen spisak takmičara koji će učestvovati u završnici takmičenja u subotu.
VIDEO: Konstrakta objavila novu pesmu "Evo, obećavam"
02.03.2023.•
1
Ana Đurić Konstrakta predstavila je svoju novu pesmu "Evo, obećavam".
VIDEO: Ovo su prvi finalisti Pesme za Evroviziju, danas drugi deo, a u subotu finale
02.03.2023.•
10
Održano je prvo polufinalno veče Pesme za Evroviziju 2023, festivala na kome se bira srpski predstavnik za Evroviziju.
VIDEO: Metalika objavila novi singl sa predstojećeg albuma
01.03.2023.•
0
Metalika je objavila novi singl sa predstojećeg albuma "72 Seasons".
VIDEO Vojko V objavio album "Dvojko": Luda noć, lud je Novi Sad
01.03.2023.•
3
Poznati splitski reper Vojvko Vrućina objavio je svoj drugi solo album "Dvojko".
Komentari 1
Bela
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar