VIDEO: Teya Dora nastupila druga u polufinalu Evrovizije, pogledajte ko se sve večeras takmiči

Prvo polufinalno veče Evrovizije, na kojem predstavnica Srbije Teya Dora učestvuje pesmom "Ramonda", počelo je večeras u Malmeu.
Ona je nastupila pod rednim brojem 2.
Osim predstavnice Srbije, večeras će nastupiti još 14 izvođača koji se bore za finale. Takođe, publika će čuti i pesme koje su već u finalu: Velika Britanija, Nemačka i domaćin Švedska.
 
Još dve zemlje bivše Jugoslavije takođe će nastupiti večeras.
Predstavnik Hrvatske Bejbi Lazanja sa pesmom "Rim Tim Tagi Dim" nastupiće pod rednim brojem 7, a slovenačka predsednica Raiven sa pesmom "Veronika" pod brojem 9.
 
Iz dva polufinala u veliko finale plasiraće se pesme iz po 10 zemalja koje dobiju najviše glasova publike, a direktno u finale ulaze zemlje takozvane "velike petorke" – Velika Britanija, Italija, Nemačka, Francuska i Španija, kao i zemlja domaćin, Švedska.
 
Iz Srbije nije moguće glasati za našu predstavnicu, ali to je moguće učiniti iz ostalih 14 zemalja koje se večeras takmiče, među kojima su i Hrvatska i Slovenija, ali i gledaoci u Velikoj Britaniji, Nemačkoj i Švedskoj.
 
Osim toga, moguće je glasati i iz takozvanog "ostatka sveta", odnosno iz država koje se uopšte ne takmiče na Pesmi Evrovizije.
 
Oni koji se nalaze u zemlji koja ne učestvuje na takmičenju, mogu da glasaju prateći uputstva na sajtu www.esc.vote
 
Pogledajte večerašnji nastup Srbije:
 
 
Kompletan spisak učesnika prve večeri:
 
1. Kipar - Silia Kapsis - Liar
 
2. Srbija - Teya Dora - Ramonda
 
3. Litvanija - Silvester Belt - Luktelk
 
4. Irska - Bambie Thug - Doomsday Blue
 
Velika Britanija - Olly Alexander - Dizzy
 
5. Ukrajina - Alyona Alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria
 
6. Poljska - Luna - The Tower
 
7. Hrvatska - Bejbi Lazanja - Rim Tim Tagi Dim
 
8. Island - Hera Björk - Scared of Heights
 
Nemačka - ISAAK - Always On The Run - revijalni deo
 
9. Slovenija - Raiven - Veronika
 
10. Finska - Windows95man - No Rules!
 
11. Moldavija - Natalia Barbu - In The Middle
 
Švedska - Marcus & Martinus - Unforgettable
 
12. Azerbejdžan - FAHREE feat. Ilkin Dovlatov - Özünlə Apar
 
13. Australija - Electric Fields - One Milkali (One Blood)
 
14. Portugal - Iolanda - Grito
 
15. Luksemburg - TALI - Fighter
 
Drugo polufinalno veče biće održano 9. maja, a finale u subotu, 11. maja.
  • Podbarac

    08.05.2024 15:15
    O da
    Na kom jeziku je ova pevala , ništa ja tu nisam razumeo.
  • Eon

    07.05.2024 22:54
    Si je došao, još samo da Teya prođe, pa ko će s nama.
  • Anita

    07.05.2024 21:55
    Ova naša je nikakva.
    Bejbi Lazanja je car,najbolji.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Muzika