Preprodaju ulaznice za Alijevu komemoraciju

Jedan od najboljih sportista 20. veka Muhamed Ali je tokom poslednjih godina života pripremao svoju sahranu, insistirao je na tome da ulaz na komemoraciju bude besplatan, ali posle današnje podele ulaznica neki su želeli da zarade.
Satima pre početka podele ulaznica formirao se red ispred hale u Luivilu gde će u petak biti održana komemoracija. Hiljade ljudi ostalo je praznih ruku, a oni srećniji su uz osmehe otišli kućama jer su svesni da u rukama drže deo istorije. U hali je 15.000 sedišta, a pojedini vlasnici ulaznica želeli su odmah to da unovče i putem interneta stavili su karte na prodaju.
 
"Zgrožen sam i zapanjen što će neki pokušati da profitiraju od komemoracije. Nadam se da će oni koji nameravaju da kupe ulaznice od toga odustati. Muhamed Ali je želeo da to bude besplatno, događaj koji će biti otvoren za sve ljude", rekao portparol Alijeve porodice Bob Ganel.
 
Oko hale zalepljene su poruke u kojima stoje brojevi telefona i internet adrese na kojima se nude karate na prodaju. Jedan muškarac koji se javio na oglas rekao je da će sa majkom doputovati iz Čikaga i da želi da plati 50 dolara za dve ulaznice. Mnogi se javljaju i putem interneta, a jedan čovek iz Kalifornije ponudio je zainteresovanima 50 dolara da umesto njega stoje u redu za ulaznice.
 
"Najveći je želeo da svi mogu da prisustvuju njegovoj komemoraciji i dženazi, umesto novčanog spektakla koji će se održati", napisao je neko ispod jedne ponude i zatražio da mu se poklone karte.
 
Muhamed Ali umro je u noći između petka i subote. Imao je 74 godine.
 
Sahrani će prisustvovati brojne poznate ličnosti a, između ostalih, govoriće predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan, bivši predsednik SAD Bil Klinton, kalifornijski imam Zaid Šakir i kralj Jordana Abdulah drugi.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Poznati

Fredi Merkjuri dobio svoju kovanicu

Britanska kraljevska kovnica odlučila je da oda počast Frediju Merkjuriju, frontmenu rok grupe Kvin, novim kovanicama sa njegovim likom za koje je muzičareva sestra rekla da bi mu mnogo značile.

Mišel Obama: SAD nisu spremne za predsednicu

Bivša prva dama Sjedinjenih Američkih Država Mišel Obama izjavila je u razgovoru objavljenom na njenoj YouTube stranici da zemlja još nije spremna za ženu predsednicu, dodajući da je SAD potrebno još mnogo da sazre.

Papa ugostio filmske umetnike, među njima i Kusturica

Papa Lav je priredio audijenciju za grupu filmskih stvaralaca i tom prilikom rekao da se bioskopi bore za opstanak i da bi trebalo više učiniti kako bi se zaštitili i sačuvalo zajedničko iskustvo gledanja filmova.