Iako publika sa nestrpljenjem iščekuje koncert Nika Kejva u beogradskoj Areni 15. maja 2021. godine, ovog leta svi poštovaoci lika i dela ovog muzičara biće u prilici da pogledaju posebni onlajn koncert "Idiot Prayer" u četvrtak, 23. jula u 20 časova.
Foto: 021.rs
U susret ovom ovom koncertu, Kejv je objavio i trejler kako bi na pravi način najavio predstojeći događaj.
"'Idiot Prayer' je proistekao iz koncerata koje smo održali u proteklih godinu i više dana. Na ovim koncertima voleo sam da sviram dekonstruktivne verzije svojih pesama - posebnu pažnju posvećujući rečima. Osetio sam kako ponovo otkrivam pesme i počeo sam da razmišljam o ulasku u studio i snimanju novih revidiranih verzija u nekoj fazi", kaže Kejv.
Podseća da je u tom trenutku svet otišao u izolaciju, a njegova svetska turneja je odložena za 2021. godinu, studiji su se zatvorili, koncertni prostori takođe.
"Svet je pao u jezivu, samozamišljenu tišinu. Upravo unutar te tišine počeo sam da razmišljam ne samo o audio snimanju pesama, već i o video snimanju - i tako smo počeli da prikupljamo mali tim, uključujući sjajnog reditelja Robija Rajana, čoveka za zvuk Doma Monksa i montažera Nika Emersona, sa intencijom da film snimimo čim se za to stvore uslovi", istakao je slavni muzičar.
Kejv dodaje da je "Idiot Prayer" finalni film i svojevrsni blistavi vrhunac trilogije koja uključuje još dva filma "20.000 Days on Earth" and "One More Time with Feeling".
"Idiot Prayer" je, kaže, molitva u praznini, u praznoj Palati Aleksandra, dodajući da se nada da će publika uživati bar onoliko koliko je on uživao dok je snimao ovaj koncert.
Koncert je snimljen tokom juna u Londonu, a na ovom jedinstvenom nastupu publika širom sveta će imati priliku da gleda i sluša Kejva kako svira pesme iz njegovog bogatog muzičkog opusa, uključujući i neke numere koje će izvesti po prvi put.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Njegova muzika je Elektricna kombinazija Bluza i Art Post-Punka.
Bar na prethodnim Albumima. Recimo pesma "Deanna".
Izdvojio bih i njegov dokumentarni film "One More Time With Feeling"(2016.).
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Više republikanskih članova američkog Kongresa ponovo je pokrenulo inicijativu da aktuelni predsednik Donald Tramp bude nagrađen Nobelovom nagradom za mir.
Globalna ekološka organizacija Grinpis priključila se protestima protiv venčanja američkog milijardera Džefa Bezosa i novinarke Lore Sančez koje bi trebalo da bude održano u Veneciji.
Najstariji sin američkog predsednika Donalda Trampa, Donald Tramp Mlađi koji vodi poslove svoje porodice, nije isključio mogućnost da se "jednog dana" kandiduje za predsednika SAD.
Francuska policija slučajno je pronašla bistu Džima Morisona, ukradenu 1988. godine sa groblja Per-Lašez u Parizu, gde se nalazi grob legendarnog američkog pevača i mesto hodočašća.
Američki R&B pevač Kris Braun uhapšen je danas u Mančesteru zbog sumnje da je 2023. godine napao muzičkog producenta u londonskom noćnom klubu, preneli su britanski mediji.
Obožavaoci grupe Oasis ukupno su izgubili više od 2,3 miliona evra u prevarama na društvenim mrežama, posebno na Fejsbuku, verujući da kupuju ulaznice za koncerte nakon ponovnog okupljanja grupe.
Obožavaoci hevi metal benda Iron Maiden mogu da kupe privezak za ključeve napravljen od fragmenta pravog aviona kojim su članovi grupe putovali tokom svoje turneje 2016. godine.
Italijansko Ministarstvo pravde pokrenuće suđenje protiv frontmena benda Placebo Brajana Molka, koji je tokom koncerta 2023. izneo uvrede na račun italijanske premijerke Đorđe Meloni.
Komentari 1
Bela
Bar na prethodnim Albumima. Recimo pesma "Deanna".
Izdvojio bih i njegov dokumentarni film "One More Time With Feeling"(2016.).
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar