Ilon Mask ličnost godine po izboru Tajma

Milijarder, biznismen i inovator Ilon Mask, osnivač kompanije "Tesla" i najbogatiji čovek na svetu proglašen je za ličnost godine na tradicionalnom godišnjem izboru prestižnog magazina Tajm.

U obrazloženju se navodi da je Ilon Mask ostavio veliki trag na našoj planeti Zemlji, a moguće je i da će isto učiniti i na Marsu, prenosi portal Tajm magazina.

Najpoznatiji je kao osnivač nekoliko kompanija, između ostalih, "Tesle" i "Spejs eksa".

Mask se 2021. godine pojavio ne samo kao najbogatiji pojedinac na svetu već i kao, kako neki smatraju, najbolji primer masovnih promena u društvu, navodi se u tekstu Tajma.
 
Godišnja nagrada magazina Tajm za ličnost godine dodeljuje se od 1927. godine.
 
 
Prestižno priznanje prošle godine su podelili predsednik SAD Džo Bajden i potpredsednica Kamala Haris.
 
Nagrada Tajm se dobija na osnovu procene uticaja koji je određena osoba imala na svetske događaje tokom protekle godine.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Banderaš

    13.12.2021 22:01
    Izbor Mr Univerzuma
    Kada budu birali Mistera gluposti Univerzuma Vulin će odneti oskara bez konkurencije.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Poznati

Fredi Merkjuri dobio svoju kovanicu

Britanska kraljevska kovnica odlučila je da oda počast Frediju Merkjuriju, frontmenu rok grupe Kvin, novim kovanicama sa njegovim likom za koje je muzičareva sestra rekla da bi mu mnogo značile.

Mišel Obama: SAD nisu spremne za predsednicu

Bivša prva dama Sjedinjenih Američkih Država Mišel Obama izjavila je u razgovoru objavljenom na njenoj YouTube stranici da zemlja još nije spremna za ženu predsednicu, dodajući da je SAD potrebno još mnogo da sazre.

Papa ugostio filmske umetnike, među njima i Kusturica

Papa Lav je priredio audijenciju za grupu filmskih stvaralaca i tom prilikom rekao da se bioskopi bore za opstanak i da bi trebalo više učiniti kako bi se zaštitili i sačuvalo zajedničko iskustvo gledanja filmova.