Orden mu je u ime francuske ministarke kulture uručio ambasador Francuske u Srbiji Pjer Košar, rekavši da Manojlović neumorno radi na povezivanju Francuske i Srbije, kao i zemalja Zapadnog Balkana.
Na svečanosti u Ambasadi Francuske, Manojlović se obratio na francuskom i rekao da su kultura i kreativnost suština i ključ sveta, a da je ključ često izgubljen.
On je istakao da je Francuska svetionik kultire i bastion odbrane kulture pred naletom osrednjosti.
Manojlović je francuskim ordenom Viteza umetnosti i književnosti odlikovan još 2017, ali mu je orden uručen tek danas.
Neposredan povod je održavanje 4. Festivala francuskog filma u Beogradu od 15. do 19. juna.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
boger
Nikola
Francuska je
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar