Koliko često treba menjati peškire

Ovo je pitanje oko kojeg se vode debate. Neki ih peru nakon nekoliko nedelja korišćenja, drugi svake nedelje, a većina kada primete da su dobili "čudan" miris.
Koliko često treba menjati peškire
Foto: Pixabay
Nakon tuširanja ili pranja kose verovatno ni ne razmišljate o tome da su na peškirima završili ostaci prljavštine i mrtve ćelije kože. Zbog toga bi svi morali da vode računa o njihovom pranju, ali koliko ih često treba ubaciti u mašinu za veš?
 
Stručnjaci kažu da peškire treba prati minimum nakon dva do četiri korišćenja. Nakon tog perioda u njima počinju da se stvaraju bakterije i gljivice.
 
Ako ih dobro sušite nakon svakog korišćenja, onda ih možete koristiti do četiri puta. Obavezno ih raširite, jer će se jedino tako dobro osušiti.
 
Nakon toga ne bi trebalo da se drže u kupatilu, jer je to najvlažnija prostorija u kući, a vlaga pogoduje razvoju gljivica. Stoga za svoje peškire obavezno pronađite suvo mesto.
 
"Ako je reč o peškirima za telo koje uspevate da u potpunosti osušite, naprimer na radijatoru, ne više od triput", rekao je za Tech Insider patolog i mikrobiolog Filip Tijerno, sa njujorškog Univerziteta School of Medicine. "Male peškire koje koristite za brisanje ruku, trebalo bi prati češće. Lakše se zaprljaju jer ih koristimo nekoliko puta dnevno, pa ih treba menjati svaki dan. Ako se iz peškira širi neugodan miris, to je znak da su se na njemu razmnožili mikrobi i da ga valja oprati", kaže Tijerno.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Magazin

VIDEO: Pijan vozio dečji "Barbi" autić, pa kažnjen

Kanadski mediji izveštavaju o nesvakidašnjem incidentu u kom je muškarac, obučen u majicu s natpisom "Učinimo to na najgluplji mogući način", seo za volan dečjeg električnog automobila i krenuo u kupovinu pića.