Zdrava i vitalna, francuskinja Žaklin Ženusel u 74. godini planira da 2020. poslednji put razgovara s mužem i trojicom sinova.
Proslaviće 76. rođendan, zajedno će jesti i piti, a nakon toga planira odlazak u Švajcarsku gde će je eutanazirati.
Ona, kao lekarka organizacije "Lifecircle", želi da joj ubrizgaju dozu potrebnu da ode "na onaj svet".
Iako je potpuno zdrava, ne želi više da živi i želi da završi svoj život sa 76 godina.
"Razmislila sam o svemu. Čovek je sa 76 godina star i nije više potpuno zdrav, kvalitet života pada. Vidim to po svom seksualnom životu, koji nije tako dobar koliko bih ja htela", rekla je novinaru "Le Tempsa".
Za nju, starost nije ništa više od "neizlečive bolesti koja je fatalna u svim slučajevima". Dodala je da je uživala u životu i sad želi da umre pre nego što oseti sve što starost nosi.
"Ne želim da umesto strasti u životu osećam sažaljenje", rekla je i otkrila da će eutanaziju platiti 10.000 švajcarskih franaka.
Cela porodica je podržava u odluci.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Laze baba, za sve pare. Malo da prikupi parica od ovih nastupa i intervjua i oprostaja, pa da se iznenada predomisli, ode malo do Kariba sa muzicem, vratice joj se seksualna vatra odmah. Salu na stranu, tekst je lazan, jer zivotna energija i zelja za zivotom je jednako jaka, ako ne i jaca i u sedamdesetima, i osoba mora biti ozbiljno telesno ili psihicki bolesna da odluci da napusti zivot, a ova to nije (da, ovom budalastinom poprilicno i vredja ljude koji prolaze kroz patnju). Zivot je kratak, svaki je vredan, i svaki dan koji dobijemo treba da budemo zahvalni i da uzivamo u njemu. Za one koji kukaju po ceo dan i na to im odlazi zivot, imam izreku "dok ti trosis svoj dah zaleci se na zivot, u istom momentu neko upravo udise svoj poslednji. Budi zahvalan na zivotu."
Ja sa 40 godina zivota razmisljam isto kao ova gospodja. Ziveti u ovom drustvu u ovoj zemlji ovaj "zivot" je obicno ponizenje, da ne kazem sranje. Neko skupi hrabrosti pa resi sve, mi kukavice ostajemo tu gde smo, prolazeci kroz pakao cekamo kraj.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Beogradski Interpol obavestio je hrvatski MUP da je u Savi kod Beograda pronađeno telo deteta koje je majka ispustila u Savu u Zagrebu u januaru ove godine, saopštila je zagrebačka policija.
Članovi akademske zajednice na britanskom Voster koledžu u Okfordu decenijama su za piće koristili pehar napravljen od ljudske lobanje, otkrila je najnovija knjiga profesora Dena Hiksa.
Pre 50 godina proizvedena je poslednja "ajkula", automobil koji se prvi put pojavio 1955. godine na francuskim ulicama i promenio automobilsku industriju, ali i način života mnogih ljudi.
Meteorska kiša Lirida, jedan od najstarijih poznatih prikaza zvezda padalica, već je u toku a očekuje se da će tokom predstojeće noći biti vidljivo oko 18 meteora na sat.
Nova naučna studija sugeriše da postoji mogućnost rotacije svemira, ali da se to dešava toliko sporo da je za jedan pun okret potrebno oko 500 milijardi godina.
Aukcijska kuća "Kristis" saopštila je da će 14. maja u Ženevi na aukciji "Magnificent Jewels" ponuditi jedan od najređih i najvrednijih dijamanata na svetu - "Golconda Blue".
Komentari 9
haha
nevermind
Jovan2
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar