Krao od britanske kraljice, pa završio osam meseci u zatvoru

Jedan zaposleni u Bakingemskoj palati završio je osam meseci u zatvoru nakon što je ukrao više desetina medalja, potpisanih fotografija i ostalih vrednih predmeta iz londonskog dvorca u kojem živi britanska kraljica.
Krao od britanske kraljice, pa završio osam meseci u zatvoru
Foto: Pixabay
Uhapšeni 37-godišnjak priznao je krađu, prenela je novinska agencija AP.
 
Policija je u njegovom stanu u palati tokom pretresa otkrila "veći broj" ukradenih predmeta.
 
Deo ukradenih predmeta prodao je ispod njihove stvarne vrednosti na eBay-u, a među njima su bile dve vrlo vredne medalje i foto-album s fotografijama snimljenim tokom svečanog ručka upriličenog za vreme posete Velikoj Britaniji američkog predsednika Donalda Trampa.
 
Muškarac je u palati radio kao jedan od članova posluge od 2015. godine.
 
AP piše da stručnjaci i poznavaoci vrednosti ukradenih predmeta kažu da su oni procenjeni na između 10.000 i 100.000 funti.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Magazin

Opasna ponašanja u kružnom toku: Ovo su najčešća

Iako su kružni tokovi uvedeni kako bi smanjili broj nesreća, usporili saobraćaj i povećali protočnost vozila, sve je više upozorenja da deo njihovih sigurnosnih prednosti nestaje zbog lošeg ponašanja vozača.

Uklonjeno ime Donalda Trampa sa centra Kenedi

Slova koja su ispisivala ime američkog predsednika Donalda Trampa na fasadi Kenedi centra sada su uklonjena, naveo je izvršni direktor centra u pravnom podnesku sudu koji je naložio uklanjanje.