Knjiga je jedna od samo 500 primeraka odštampanih u okviru prvog tiraža 1997. godine i kupljena je u knjižari u Notingemu, piše
BBC.
Iz aukcijske kuće "Tenants" iz Lejburna kažu da je čak 300 knjiga iz te ture završilo u bibliotekama i da je zbog toga veliki broj izgubljen ili oštećen. Procenjivano je da će ovaj primerak, u kom je u impresumu autorka potpisana jednostavno kao "Džoan Rouling", dostići cenu od 20 do 30 hiljada funti.
Knjiga iz istog tiraža, sa potpisom Rouling dostigla je prošle godine u Edinburgu cenu od 125.000 funti.
"Hari Poter i kamen mudrosti" prva je u serijalu od ukupno sedam knjiga o čarobnjacima iz Hogvortsa. Redak primerak te knjige prestigao je na aukciji u "Tenantsu" Bibliju iz 1660. godine, koja je prodata za 16.000 funti.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar