Selo Salto de Kastro, u blizini grada Zamora na severozapadu Španije, koje se prodavalo za 260.000 evra, našlo je kupca. Novi vlasnik želi da izgradi seoski hotel i pretvori ga u turistički kraj.
Sa 44 kuće, kafanom, crkvom, školom, pa čak i hotelom sa vešernicom i trpezarijom, ovo selo je privuklo pažnju graditelja iz Toleda Oskara Toresa, piše lokalni list "Diario de Castilla y Leon".
Salto de Kastro ukupno ima izgrađenih 6.600 kvadrata, zauzima površinu od 7,8 hektara, a cena kvadratnog metra je 39 evra, navodi sajt Idealista.
Na ovom mestu se nalazi i stara kasarna policije, bazen i sportski tereni. Selo je sredinom 20. veka sagradio Ibedrola, da bi obezbedio smeštaj za radnike koji su radili na izgradnji brane Kastro. Nakon što su pripadnici policije premešteni u drugu oblast, a ostali stanovnici otišli, selo je napušteno i nenaseljeno od 1989. godine.
Pre četiri, pet godina selo Salto de Kastro stavljeno je na prodaju za 6,2 miliona evra, ali od tada nije urađeno ništa dok cena dok nije smanjena na 260.000 evra. Ipak, početkom novembra ova cifra porasla je za 20.000 zbog interesovanja potencijalnih kupaca.
Trenutno se nalazi na crvenoj listi baštine "Hispania Nostra", što znači da je njena infrastruktura u prilično lošem stanju. Brojni objekti su devastirani.
Među atrakcijama ističe se činjenica da je selo deo prirodnog parka "Arribes del Duero", zaštićenog prirodnog područja.
Selo se graniči sa Portugalijom i udaljeno je 53 kilometra od glavnog grada Zamore.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Zabrana upotrebe mobilnih telefona u srednjim školama u Francuskoj stupiće na snagu početkom školske 2026. godine, objavio je predsednik te zemlje Emanuel Makron.
Predstavnički dom filipinskog Kongresa priprema nacrt zakona kojim bi se potpuno zabranile platforme društvenih mreža i onlajn igara za korisnike uzrasta 13 godina i mlađe.
Gradska vlada Ciriha odobrila je okvir za pilot-projekte sa radnom nedeljom od 35 sati, u odnosu na sadašnjih 42 sata, ali još nije odlučila koje će odeljenje učestvovati u projektu.
Eropska mora dostigla su ovog leta izuzetno visoke temperature, a za zagrevanje su uglavnom odgovorne klimatske promene, zaključio je međunarodni tim istraživača u izveštaju, javlja nemačka agencija dpa.
Kamera koja je registrovala najviše prekršaja nalazi se na auto-putu A-7 u blizini grada Valensije u Španiji, a tokom 2025. godine snimila je 90.766 vozača koji su prekoračili dozvoljenu brzinu.
Ukrajina je 20. avgusta uvela nove sankcije protiv ruskog vojno-industrijskog kompleksa, propagandne mašinerije i drugih meta, navodi se u nizu ukaza koje je potpisao predsednik Volodimir Zelenski.
Račun za struju stiže, pogledate ga i shvatite da ste opet koristili veš mašinu u pogrešno vreme. Većina ljudi zna da postoji jeftinija tarifa, ali ne zna tačno kada počinje.
Gradonačelnik italijanskog grada Komo Alesandro Rapineze zabranio je bicikle na glavnim gradskim ulicama, nakon što ga je jedan od njih udario, javljaju italijanski mediji.
Stanovnica Beča Melani Gradik (27) tužila je gradsku upravu zbog, kako tvrdi, diskriminacije žena koje moraju da plaćaju korišćenje pojedinih javnih toaleta, dok su pisoari za muškarce na istim lokacijama besplatni.
Komentari 2
Joca
Lopovska posla
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar