Gorgona je nekada predstavljala tamnicu u kojoj je boravilo oko 70 prestupnika, a ostrvo je naseljavao i približno isti broj meštana.
Zatvorenicima je bilo dozvoljeno da se slobodno kreću ostrvom i učestvuju u poljoprivrednim aktivnostima, poput branja maslina i povrća i okopavanja biljaka, kao i rada u vinogradu zahvaljujući kojem se proizvodilo vino za porodicu Freskobaldi tokom više od 700 godina. Do sada je broj posetilaca bio izuzetno ograničen, a turisti će ove godine prvi put moći neometano da posete Gorgonu.
Svakog jutra sa glavnog kopna u 7:45 časova polaziće brod, u koji će moći da se smesti najviše 75 putnika, i koji će se vratiti na polazišnu tačku oko 7:30 časova po podne. Posetiocima neće biti dozvoljeno da slobodno lutaju ostrvom, već će morati da se drže grupe koju će voditi profesionalni vodiči.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Regionalni zdravstveni zavod bugarskog grada Varne saopštio je da se zabranjuje kupanje na Oficirskoj plaži u tom letovalištu, zbog posebno visokih nivoa ešerihije koli u moru.
Fugeraj u nemačkom Augsburgu najstarije je socijalno naselje na svetu. Stanarina od 88 centi godišnje postavljena je još 1521. godine, kada ju je Jakob Fuger odredio, i od tada se nije menjala.
Neverovatni prizori stižu sa Santorinija, gde hiljade turista svakodnevno traga za onom jednom, "savršenom" fotografijom na najpoznatijim lokacijama ostrva.
Nivo vode u trećem po veličini jezeru u Mađarskoj ovog leta bi mogao da padne na rekordno nizak nivo zbog klimatskih promena i decenija lošeg upravljanja vodnim resursima.
Kompanija Er Srbija saopštila je da je od danas zvanično uspostavila direktnu avio-liniju između Beograda i ostrva Brač, jednog od najpoznatijih letovališta na jadranskoj obali.
Letovanje u Grčkoj za većinu turista protiče bez problema, ali svake godine ima i onih koji se neprijatno iznenade - najčešće zbog kazni koje nisu očekivali.
Grčke vlasti uvode dodatne modularne kontrolne punktove na graničnom prelazu Evzoni, najvažnijoj kopnenoj kapiji za turiste iz Srbije i regiona koji putuju ka omiljenim letovalištima na severu Grčke.
Zemlje članice Evropske unije dogovorile su se da zadrže pravo putnika na nadoknadu za kašnjenja letova nakon tri sata, u okviru reforme pravila o pravima putnika u avio-saobraćaju.
Britanska agencija za zaštitu konkurencije i tržišta (CMA) pokrenula je istragu protiv avio-kompanije "Rajaner" zbog politike naplate dodatnih naknada roditeljima koji žele da sede zajedno sa svojom decom tokom leta.
Nemačka platforma za poređenje cena Idealo analizirala je recenzije posetilaca kako bi utvrdila koje evropske znamenitosti turisti najčešće smatraju precenjenim.
Posetioci koji budu uhvaćeni kako bacaju smeće u popularnoj tokijskoj opštini Šibuja od sada će biti kažnjeni na licu mesta, dok se vlasti bore sa posledicama rekordnog turističkog buma u Japanu.
Organizacija Ujedinjenih nacija za obrazovanje, nauku i kulturu (UNESCO) proglasila je Nacionalni park Skadarsko jezero jednim od 14 novih rezervata biosfere.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar