Ovaj aerodrom se nalazi na 2.235 metara nadmorske visine, a okružen je vrhovima planina koji dosežu i 5.500 metara.
Internacionalni aerodrom Paro u Butanu je jedini međunarodni aerodrom od četiri koliko postoji u ovoj državi. Smatra se jednim od najopasnijih, a samo osam pilota može da sleti.
Letovi ka ovom aerodromu su dozvoljeni samo u toku dana, odnosno od izlaska do zalaska sunca. Bio je do 2011. godine jedini u Butanu.
Izgradnja je počela 1968. godine uz pomoć helikoptera i vojske Indije, a prvu avio-kompaniju je Butan dobio 1981. godine.
Awesome Paro Airport approach and landing flown by Bhutan’s first female pilot/Captain from Drukair, Royal Bhutan Airlines. Enjoy ✈️
— Breaking Aviation News & Videos (@aviationbrk) June 15, 2022
Osim pilotskih zahteva, odnosno velike ekspertize, samo retki avioni mogu da lete do Butana. Jedine države koje lete do Butana su Indija, Bangladeš, Tajland, Nepal i Singapur.
Paro Airport runway. This photo was taken in 2015 from seat 1F window when arriving on a DrukAir A320, which thereafter executed a missed approach. Runway just 6,445 feet long. Requires specially qualified pilots to weave through the hills and make a sharp turn before landing. pic.twitter.com/iZdpJBoOzs
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Putnici su upozoreni na moguće poremećaje u avio-saobraćaju nakon što je evropski konzorcijum za proizvodnju putničkih aviona Erbas identifikovao "značajan broj" aviona modela A320 pogođenih softverskim problemom.
Britanski parlament trenutno razmatra zakon o ovlašćenjima lokalnih uprava na osnovu kog bi gradonačelnik Londona Sadik Kan mogao da uvede turističku taksu u britanskoj prestonici, prenosi BBC.
Irska niskobudžetna avio-kompanija Rajaner saopštila je da će od 12. novembra prihvatati isključivo digitalne bording karte, čime se ukida mogućnost korišćenja odštampanih papira za ukrcavanje.
Tradicionalne papirne karte pariskog metroa uskoro će biti prošlost, prodaja papirnih karata je obustavljena u celom pariskom mrežnom sistemu metroa i prigradske železnice, saopštile su pariske saobraćajne službe RATP.
Kompanija "Kvantas" objavila je prve slike aviona "Erbas A350-1000ULR", koji će od 2027. godine obavljati letove bez presedanja između Sidneja i Londona, odnosno Njujorka.
Frankfurt je među 62 najbolja turistička odredišta na svetu za narednu godinu - kao jedini grad iz Nemačke - prema pisanju turističkog magazina Konde Nast traveler (Condé Nast Traveller).
Vlasti Venecije realizovale su davnašnju ideju o konstrukciji mosta kojim bi pešice moglo da se dođe do ostrva San Mikele gde su sahranjene ličnosti poput pesnika Ezre Paunda, kompozitora Igora Stravinskog.
Postoji više zdravstvenih stanja koja se smatraju rizičnim za putovanje avionom, jer promene vazdušnog pritiska, nivoa kiseonika i ograničeno kretanje tokom leta mogu izazvati komplikacije ili pogoršati postojeće tegobe.
Veliki egipatski muzej (GEM) u Kairu svečano je večeras otvoren spektakularnom ceremonijom i muzičkim performansom koji su trajalli više od dva sata, a otvaranju je prisustvovalo 79 zvaničnih delegacija iz inostranstva.
Posle dve decenije iščekivanja i brojnih odlaganja, u subotu će biti otvoren Veliki egipatski muzej, u kojem je akcenat stavljen na drevnu egipatsku civilizaciju.
Projekat "Mars V" namenjen turistima koji je osmišljen da simulira život na Marsu, predstavlja jednomesečni izazov preživljavanja duboko u mongolskoj pustinji Gobi, a prvi učesnici očekuju se do 2029. godine.
U Zapadnom Pacifiku, severno od Indonezije i istočno od Filipina, smestila se ostrvska država Palau - arhipelag sa više od 300 ostrva, netaknutim tirkiznim vodama i bujnim tropskim šumama.
Turisti koji su uplatili paket aranžman imaju pravo na punu naknadu novca ako im nisu obezbeđene ugovorene, obećane i plaćene usluge, ili su bile tako loše da su obesmislile celo putovanje, presudio je najviši sud EU.
Najposećeniji muzej na svetu ponovo je otvoren u sredu, prvi put otkako su četiri muškarca u nedelju provalila u galeriju Apolon i odnela nakit iz Napoleonovog doba vredan 88 miliona evra.
Od početka primene novog Sistema evidentiranja ulazaka i izlazaka iz država-članica EU (EES) 12. oktobra, iskustva prevoznika na međunarodnim linijama pokazuju da putnici moraju imati puno strpljenja.
Komentari 1
Banderaš
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar