Zmija sa tri oka otkrivena u Australiji

Deformisana zmija sa tri oka otkrivena je u australijskoj divljini, nedaleko od Darvina.
Zmija sa tri oka otkrivena u Australiji
Foto: Pixabay
Iz Službe za divlje životinje "Parks and Wildlife" ovo otkriće smatraju veoma neobičnim, prenosi RTS. Stručnjaci zaključuju da je treće oko zmije, smešteno na vrhu glave, prirodna mutacija.
 
Mladi piton nazvan je "Monti Piton", bio je dugačak oko 40 santimetara i star oko tri meseca kada je pronađen, prema izjavi rendžera Rej Čato, koji je razgovarao sa lokalnim novinama NT News.
 
"Zanimljivo je što je zmija sa deformitetom uspela tako dugo da preživi u divljini, pošto je živela oko tri meseca", rekao je Čato.
 
Rendgenski snimci pokazali su kako je dodatno oko kod zmije bilo funkcionalno kao i druga dva.
 
Stručnjak za zmije Brajan Fraj objašnjava da su ovakve mutacije sastavni deo evolucije.
 
"Svaka beba prolazi kroz neku vrstu mutacije, samo što je ovde reč o grubljem deformitetu. Nikada nisam video zmiju sa tri oka, ali u našoj laboratoriji imamo kobru sa dve glave. To je mutacija kakvu viđamo kod sijamskih blizanaca", rekao je stručnjak za zmije Brajan Fraj.
 
On dodaje da bi treće oko kod pronađenog pitona moglo da bude mali deo njegovog brata blizanca, koji nije uspeo da se razvije.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja

Pavlov ne bi bio iznenađen: Psi nas razumeju

Nova studija o moždanim talasima, objavljena u časopisu "Current Biology", ukazuje na to da slušanje imena njihovih omiljenih igračaka kod pasa aktivira memoriju za objekte sa kojima su povezani.