Fosili kornjače veličine automobila pronađeni su u severnom delu Latinske Amerike.
Veruje se da je kornjača naučnog imena stupendemys geographicus živela na tom području pre sedam do 13 miliona godina.
Fosili su pronađeni u pustinji Tatakoa u Kolumbiji i regiji Urmako u Venecueli, prenosi BBC.
Prvi fosili ove kornjače pronađeni su 1970-tih godina, ali su životinje duge četiri metra i dalje misterija za naučnike.
Ove životinje veličine i težine automobila naseljavale su ogromne močvarne oblasti širom Južne Amerike, pre nego što su formirane reke Amazon i Orinoko.
Mužjaci su imali izdužen prednji deo oklopa, u obliku rogova, a duboki ožiljci na fosilima upućuju na to da su ih koristili kao koplja u borbi sa protivnicima.
Naučnici kažu da su pronašli oklop dug tri metra i donju vilicu, što im je dalo više podataka o ishrani kornjača. Oni veruju da su džinovske kornjače živele na dnu jezera i reka, zajedno sa džinovskim krokodilima, i hranile se različitim malim životinjama, biljkama, voćem i semenjem.
Njihova veličina bila je ključna u odbrani od ostalih predatora, a naučnici su pronašli jedan fosil u kojem je bio zaboden zub krokodila.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Nemačka policija dobila je neobičnu dojavu da se iz jednog paketa čuje mjaukanje, a kako se ispostavilo, vlasnica mačke nije primetila da se njena ljubimica uvukla u kutiju, pa ju je zapakovala, prenosi Špigel.
Divlji delfin koga su italijanski mediji nazvali Mimo, ponovo se vratio u vode oko Trga Svetog Marka u Veneciji, nekoliko sati nakon što su ga čamci obezbeđenja, koristeći specijalni sonar, ispratili na otvoreno more.
Dva muškarca koja su prevozila 81 majmuna makakija u vozilu u Tajlandu uhapšena su u blizini kambodžanske granice, saopštile su lokalne vlasti koje sumnjaju na međunarodnu trgovinu divljim životinjama.
Španska policija je u raciji u nelicenciranom utočištu za životinje u Avili zaplenila 472 egzotične životinje poput kornjača, iguana i gekona u vrednosti od oko 85.000 evra.
Policija u nemačkom gradu Bremenu pokrenula je poteru za muškarcem koji je na društvenim mrežama objavio snimke vožnje sa mladunčem lava u svom automobilu.
Naučnici su otkrili do danas najstarije ostatke krokodilskih jaja u Australiji, koji su možda pripadali nestaloj vrsti krokodila koji su se penjali po drveću da bi lovili plen.
Naučnici iz "Norwegian Orca Survey" i "Orca Channel" prvi put su u istoriji zabeležili rođenje orke u divljini, kao i njen prvi sat života - i to u zapanjujućim detaljima.
Ako ste se ikada zapitali zašto žirafa ima tako dug vrat, odgovor izgleda jasan: to im omogućava da dosegnu sočno lišće na vrhovima visokih stabala akacija u Africi.
Pojava da ptice širom sveta počinju da pevaju u zoru izučena je u okviru najnovije studije, a istraživači su da bi razumeli ovaj fenomen izložili ptice laboratorijskim uslovima.
Japan se suočava sa rekordnim porastom smrtonosnih napada medveda, pa su vlasti u prefekturi Akita na severu zemlje zatražile pomoć vojske kako bi postavila zamke i pružila logističku podršku u kontroli medveđe populac
Kada su delfini počeli da se pojavljuju mrtvi u desetinama na obali jezera Tefe u brazilskoj saveznoj državi Amazonas, hidrolog Ajan Flajšman je poslat da istraži uzrok.
Aktivisti u Veneciji pokrenuli su kampanju za spasavanje delfina koji je viđen u laguni, zbog straha da bi sve veće interesovanje turista moglo da ugrozi njegov život.
Istraživači su otkrili više od 111.000 paukova koji uspešno žive unutar, kako izgleda, najveće paukove mreže na svetu, duboko u pećini koja je u potpunom mraku na granici Albanije i Grčke.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar