Turska je zabeležila više od 40.000 slučajeva kovida-19 za 24 sata, što je najviši broj za jedan dan od početka pandemije, zvanično je objavljeno večeras.
Predsednik Nemačke Frank Valter Štajnmajer u vojnoj bolnici u Berlinu primio je prvu dozu vakcine kompanije Astra-Zeneka, saopšteno je iz njegovog kabineta.
Dvojica policajaca sa američkog Kapitola podneli su tužbu protiv bivšeg predsednika Donalda Trampa za podsticanje pobune 6. januara, navodeći da je on odgovoran za fizičke i emocionalne povrede koje su tada pretrpeli.
Serija vakcina protiv korona virusa kompanije "Džonson i Džonson" nije ispunila standarde kvaliteta i ne može se koristiti, saopštio je danas farmaceutski gigant.
Vlada Finske povukla je predlog da se građanima u velikom broju naredi kućna izolacija u gradovima u kojima raste broj zaraženih virusom korona, potvrdila je premijerka Sana Marin.
Francuska će pooštriti restriktivne mere koje su već bile na snazi u Pariskoj regiji, ali i u nekim drugim oblastima u zemlji, rekao je predsednik Emanuel Makron u televizijskom obraćanju naciji.
Ruski opozicioni vođa Aleksej Navaljni rekao je da je počeo štrajk glađu u zatvoru iz protesta što mu zvaničnici nisu obezbedili odgovarajuće lečenje za bolove u leđima i nogama.
Svi zdravstveni radnici u Italiji moraće da se vakcinišu protiv koronavirusa, saopštila je italijanska vlada, prenosi Rojters ocenjujući da je reč o potencijalno kontroverznom potezu sa ciljem da se zaštite ugroženi pacijenti i potisne antivaksersko raspoloženje u zemlji.
Kompanija Fajzer saopštila je da je njena vakcina protiv kovida-19 bezbedna i veoma efikasna kod dece od 12 godina što je značajan korak ka vakcinaciji te starosne gupe pre početka sledeće školske godine.
Poslanici u Kongresu države Njujork usvojili su zakon kojim se legalizuje upotreba marihuane za odrasle, čime je Njujork postao 15. američka savezna država koja je legalizovala tu drogu u rekreativne svrhe.
Pas američkog predsednika Džoa Bajdena, Mejdžor, ponovo je ujeo čoveka, samo nekoliko dana nakon što se vratio u Belu kuću iz koje je bio "proteran", jer je napravio sličan incident sa pripadnikom Tajne službe.
Jedan muškarac pokušao je da upadne sa motornom testerom u zdanje parlamenta Slovenije uzvikujući "dosta mi je lokdauna", ali su ga pripadnici obezbeđenja zaustavili na glavnom ulazu.