Najmanje pet osoba poginulo je u požarima koji su zahvatili delove Los Anđelesa i susedni okrug Ventura, zbog čega je evakuisano više od 130.000 ljudi.
Predsednik SAD Džozef Bajden proširio je kaznene mere koje se odnose na kategorije osoba za koje važe sankcije zbog osporavanja suvereniteta i teritorijalnog integriteta država Zapadnog Balkana.
Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije izjavio je da je srpski jezik u temeljima Crne Gore i trebalo bi da bude službeni, dok je položaj SPC danas bolji nego 2020. godine.
Predsednica Meksika Klaudija Šejnbaum sarkastično je prokomentarisala predlog novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa da Meksički zaliv bude preimenovan u Američki zaliv.
Opšti sud EU, prvi put, presudio je da Evropska komisija mora da plati odštetu jednom nemačkom državljaninu zbog nepoštovanja sopstvenih propisa o zaštiti podataka.
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp danas je ponovo sugerisao da bi Kanada trebalo da postane 51. američka savezna država i na mreži Truth Social objavio mapu SAD koja uključuje i Kanadu.
Najmanje šest osoba je danas poginulo, a desetine su povređene na jugu Indije, kada je došlo do meteža među stotinama vernika na ulazu u hram, javila je vodeća indijska novinska agencija PTI.
Osuđenik koji izdržava kaznu u slovenačkom zatvoru Dob zapalio je svoju ćeliju i još uvek je u bolnici jer je zadobio teške povrede, preneli su lokalni mediji.
Britanska nezavisna kancelarija za policijsko ponašanje će istražiti da li je londonska policija pravilno postupala sa optužbama za seksualne zločine protiv Mohameda Al Fajeda.
Guverner Kalifornije Gevin Njusom proglasio je vanredno stanje u okruzima Los Anđeles i Ventura, zbog šumskog požara koji je zahvatio prigradsko naselje Pacifik Palisads.
Danski kralj Frederik iznenadio je istoričare promenom kraljevskog grba, koji sada u većoj meri ističe Grenland i Farska Ostrva, što mnogi tumače kao odgovor na izjave Donalda Trampa.
Nekoliko stotina protivnika Žan-Marija Le Pena okupilo se sinoć u nekoliko gradova u Francuskoj da uz pesme, dimne bombe i vatromet proslave vest o smrti te istorijske figure ekstremne desnice.
Posle skoro tri godine ruske invazije većina Ukrajinaca i dalje podržava predsednika Volodimira Zelenskog, ali je po rezultatima ankete njegova popularnost naglo opala 2024. godine.
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp izjavio je a ne odbacuje mogućnost upotrebe vojne sile za uspostavljanje kontrole nad Panamskim kanalom i Grenlandom.
Crnogorska vlada je saopštila da je za protekla 24 sata u više gradova dobrovoljno vraćeno 47 komada vatrenog oružja, 1.317 komada municije i 11 ručnih bombi.
Američko Ministarstvo finansija je saopštilo da je uvelo sankcije šefu kabineta mađarskog premijera Viktora Orbana, Antalu Roganu, zbog sumnje da je umešan u korupciju u Mađarskoj.
Broj poginulih u zemljotresu jačine 7,1 stepen po Rihteru koji je pogodio himalajsko područje Tibeta na jugozapadu Kine povećao se na 126, saopštile su kineske vlasti.