Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da je Srbija ukidanjem zakona o zabrani izgradnje nuklearnih elektrana "otvorila vrata" razmatranju nuklearne energije.
Inženjer energetike Žolt Haraš izjavio je da je za Srbiju važno da uzme učešće u nuklearnoj elektrani "Pakš" u Mađarskoj jer bi time doprinela svojoj energetskoj stabilnosti.