Na čelu obezbeđenja koje je jutros došlo kod Rektorata Univerziteta u Novom Sadu nalazio se Ognjen Dopuđ, direktor Fonda Evropski poslovi AP Vojvodine, tvrdi pokrajinski poslanik Radivoje Jovović.
Kada pomislite da ste sve što ste mogli da vidite u Novom Sadu, već videli, ovaj grad, odnosno pojedini ljudi u njemu, odluče da vas (uglavnom neprijatno) iznenade.
Grupa nastavnika, asistenata i saradnika, koji su zaposleni na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, najoštrije je osudila nasilje koje je danas organizovano protiv studenata ovog fakulteta.
Napadnuta studentkinja Mila Pajić iz neformalne organizacije STAV upitala je da li će policija legitimisati osobe u crnoj odeći, koje su ušle u Rektorat i kriju svoj identitet.
Pokrajinski poslanik Radivoje Jovović najavio je da će danas u 10 časova ispred Rektorata biti organizovan protest podrške studentima neformane organizacije STAV.
Gradska biblioteka u Novom Sadu će u ponedelajk, 23. septembra obeležiti Dan biblioteke i tim povodom korisnicima će odobriti popust od 50 odsto na individualnu godišnju članarinu.
Javna licitacija za davanje u zakup slobodnih poslovnih prostoran na novosadskim pijacama održaće se u sredu, 25. septembra, u prostorijama Tržnice u Ulici Žike Popovića 4.
Vodostaj Dunava u Novom Sadu u četiri sata jutros bio je 405 centimetara i pik talasa će biti 27. septembra, sedam dana nakon Budimpešte, rekao je Božidar Beloš iz JVP "Vode Vojvodine".