Bivši studenti psihologije i ostalih studijskih programa na kojima predaje profesor Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Vladimir Mihić poslali su mu otvoreno pismo podrške, povodom predstojećeg reizbora.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu pokrenulo je postupak protiv direktora Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoja P. Stojkovića na osnovu krivičnih prijava u vezi sa nelegalno izgrađenom kupolom na zgradi škole.
Infrastruktura železnice Srbije i Republika Srbija moraju da isplate 93 miliona dinara novčane naknade za četvoro članova porodica žrtava u tragediji na Železničkoj stanici.
Suđenje okrivljenima za napad kod Futoške pijace u decembru 2024. godine, tokom odavanja pošte nastradalima u Novom Sadu, a koje je trebalo da bude održano u sredu, 22. aprila, ponovo je odloženo.
Novosadska ciklonizacija će u petak, 24. aprila sprovesti tretmane protiv krpelja na više lokacija u Nacionalnom parku Fruška gora, uoči prvomajskih praznika.
Zaposleni na Institutu BioSens održaće u četvrtak, 23. aprila, jednočasovni štrajk upozorenja od 13 časova zbog toga što, kako navode, "Upravni odbor ponovo pokušava razrešenje direktora" Vladimira Crnojevića.
Sindikat Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata (ASNS) u JGSP "Novi Sad" održao je protest ispred garaže preduzeća zbog, kako su naveli, zastrašivanja radnika, pritisaka i urušavanja gradskog prevoznika.
Poskupeli su iznosi koje Novosađani moraju da izdvajaju za tekuće i investiciono održavanje zajedničkih delova zgrade i za naknade prinudno postavljenom upravniku.
Studenti i građani, povodom Dana novosadske Akademije umetnosti, okupili su se danas pre podne na protestu ispred Galerije ove ustanove, na Bulevaru Mihajla Pupina 20.
Odbačena je krivična prijava protiv Milorada Ljeskovca, Novosađanina kojem su pripadnici privatnog obezbeđenja, koje je angažovala gradska vlast, klečali na vratu tokom protesta protiv GUP-a 2022. godine.