Američka svemirska agencija NASA će od ovog leta na Netfliksu imati svoj NASA+ program.
Ovaj program će biti rezervisan za događaje uživo, a NASA će ga koristiti za prenose lansiranja raketa, svemirske šetnje, prenose misija i neverovatne poglede uživo na Zemlju s Međunarodne svemirske stanice. NASA+ emituje i originalne dokumentarce, ali čini se da to nije deo ovog dogovora.
"Nacionalni zakon o aeronautici i svemiru iz 1958. godine nas poziva da podelimo našu priču o istraživanju svemira s najširom mogućom publikom", izjavila je Rebeka Simons, generalna menadžerka programa NASA+.
Dodala je da je agencija posvećena inspirisanju novih generacija dok su u "udobnosti njihovog doma", odnosno preko "mobilnog telefona u njihovoj ruci".
NASA+ nije ekskluziva za publiku u SAD-u, nego će program biti dostupan pretplatnicima Netfliksa širom sveta. Ovo bi trebalo znatno da proširi domet agencije, jer Netfliks ima više od 300 miliona pretplatnika.
Međutim, NASA+ ne ide nigde. Program je još dostupan preko NASA aplikacije i zvaničnog sajta. Besplatna usluga zamenila je postojeći kablovski kanal, prenosi Klix.ba.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
U takmičarskom programu 76. Berlinskog međunarodnog filmskog festivala nalaze se dva filma iz Srbije, autorki Jelice Jerinić i Mine Simendić, koji će na toj smotri imati svoje svetske premijere.
Evropske filmske nagrade (EFA), prepoznate kao "Evropski Oskar", uručene su 38. put na gala ceremoniji pred gotovo hiljadu stvaralaca sedme umetnosti u berlinskom Haus der Kulturen der Welt.
Crveni tepih na dodeli Zlatnih globusa otvoriće kasno večeras sezonu holivudskih nagrada, očekivanom dominacijom filma "Jedna bitka za drugom" ostvarenja Pola Tomasa Andersona, sa devet nominacija.
Mladi glumci u usponu Tigan Kroft (Titans) i Majlo Manhajm (Zombies franšiza) dobili su glavne uloge u Diznijevom igranom filmu "Zlatokosa" (Tangled), koji je zasnovan na njihovom animiranom filmu iz 2010. godine.
"Black Mirror", antologijska serija sa Netfliksa koja je zabrinjavajuće predvidela mnoge tehnološke razvoje koji trenutno muče čovečanstvo, vraća se i sa osmom sezonom.
Četvrta sezona serije "Beli lotos" snimaće se u luksuznom hotelu koji je u 19. veku bio palata, pod nazivom Šato de la Mesardije, u Sen Tropeu na Azurnoj obali.
Animirani nastavak "Zootopia 2" ušao je u istoriju kompanije Dizni kao najprofitabilniji film studija sa globalnim prihodom od 1,46 milijardi dolara na svetskim bioskopskim blagajnama.
Izbor božićnog filma oko kojeg će se složiti cela porodica može biti pravi izazov, a rasprave o najboljem prazničnom naslovu vode se svake godine. Međutim, umesto da se oslanjamo na lične ukuse, odgovor nude brojke.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar