"Peaky Blinders soundtrack" izlazi 15. novembra kao dvostruki CD, trostruki vinil, te u digitalnoj verziji.
Na saundtreku će se naći izvođači: Radiohead, Arctic Monkeys, The White Stripes, Royal Blood, The Last Shadow Puppets, Queens of the Stone Age, Black Sabbath, Dejvid Bouvi, Laura Marling i Foals, kao i Dženi Bet s pesmom "I’m The Man", Ana Kalvi s pesmom "You’re Not God", te Ričard Houli s obradom pesme Boba Dilana "Ballad of A Thin Man".
Pesma Nika Kejva "Red Right Hand" glavna je uvodna tema serije, a na ovom saundtreku naći će se i do sada neobjavljena verzija te pesme u izvedbi PJ Harvi.
Autor serije Stiven Najt izjavio je da su priča i njena muzika "blizanci, rođeni istovremeno".
"Teško bi bilo zamisliti neke od ključnih scena u seriji bez ove muzike. Drago mi je da smo napokon uspeli da stavimo neke od tih pesama na album kako bi gledaoci još više osetili atmosferu serije kroz slušalice ili zvučnike", rekao je Najt.
Glavni glumac u seriji Kilian Marfi, koji tumači ulogu Tomija Šelbija, rekao je da su umetnici čije su pesme korišćene u seriji o nemilosrdnoj gangsterskoj porodici iz Birmingema u periodu između svetskih ratova "autsajderi koji su se oduprli tiraniji mejnstrima".
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
K-pop grupa Cortis izazvala je raspravu među fanovima nakon što je na početku svoje svetske turneje pozvala publiku da manje snima telefonima, a više uživa u koncertima.
Orkestar Vasiljević iz Požege osvojio je prvo mesto u konkurenciji orkestara na 65. Dragačevskom saboru trubača u Guči, dok je za najboljeg trubača proglašen Mile Novković iz Vladičinog Hana.
Australijski muzičar Nik Kejv sa svojim sastavom The Bad Seeds održao je sinoć koncert na prostoru Donjeg grada Beogradske tvrđave, u okviru evropske letnje turneje.
Šezdeset godina nakon što je snimljena, 55 godina nakon što su se Bitlsi raspali i 45 godina nakon što je autor ubijen, otkrivena je još jedna do sada neobjavljena pesma Džona Lenona iz doba njegovog rada u Bitlsima.
Rolingstonsi su se izjednačili Bitlsima po broju albuma koji su zauzeli prvo mesto britanske liste, nakon što je njihov novi album "Foreign Tongues" debitovao na vrhu liste.
Beograd će tokom narednih nekoliko dana biti centar svetske muzičke scene. U organizaciji producentske kuće Long Play, publiku u Luci Beograd očekuju tri koncerta sastava Skunk Anansie, Thievery Corporation i Kraftwerk.
Nekoliko vodećih profesionalnih organizacija u muzičkoj industriji predstavilo je oznake za sadržaj stvoren pomoću AI, nadajući se njihovom širokom prihvatanju, posebno od streaming platformi.
Slavni glumac Entoni Hopkins rekao je da je ostvario svoju dugogodišnju želju da kao kompozitor potpiše diskografski ugovor, prenela je nemačka agencija dpa.
Britanski pevač Hari Stajls ušao je u Ginisovu knjigu rekorda za najveći broj rasprodatih koncerata u nizu na londonskom stadionu Vembli, nakon što je održao 12 nastupa, saopštili su iz Ginisove knjige rekorda.
Madona je objavila svoj novi studijski album Confessions II, koji je izašao 3. jula u izdanju Warner Records/Mascom i predstavlja nastavak kultnog albuma Confessions on a Dance Floor.
Kako je Kanada, odnosno njena Kanadska radiodifuzna korporacija CBC, postala punopravna članica Evropske radiodifuzne unije, ova severnoamerička država stekla je pravo na učešće na Evroviziji.
Udruženje koje organizuje dodelu nagrada Gremi objavilo je pet novih nagrada, kao i izmene pravila koje bi mogle da utiču na neke veoma važne kategorije, uključujući onu za najboljeg novog izvođača godine.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar