Pevač benda Placebo će morati na sud zbog vređanja premijerke Italije

Italijansko Ministarstvo pravde pokrenuće suđenje protiv frontmena benda Placebo Brajana Molka, koji je tokom koncerta 2023. izneo uvrede na račun italijanske premijerke Đorđe Meloni.
Protiv njega je 2023. pokrenuta istraga, nakon što je tokom festivala Sonik Park u Stupinđiju uzviknuo reči "rasista" i "fašista", kao i nekoliko psovki, a zatim dodao da je to posvećeno "vašoj Đorđi Meloni", prenosi Stampa.
Oko 5.000 gledalaca je uzvratilo aplauzom i skandiranjem, a ceo događaj je publika snimila mobilnim telefonima.
 
Karabinjeri su tužbu protiv pevača prosledili Ministarstvu odbrane, a Meloni je kasnije podnela zasebnu tužbu.
Ukoliko bude osuđen, Molko se suočava sa kaznom između 1.000 i 5.000 evra. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • baš tako

    18.02.2025 07:42
    Tako to ide u razvijenom zapadu. Sada će ga odrati od para. SAmo kod nas u "tiraniji" možeš javno u etar da kažeš najgnusnije stvari i nikom ništa. NIkad nećemo biti normalni.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Poznati

Fredi Merkjuri dobio svoju kovanicu

Britanska kraljevska kovnica odlučila je da oda počast Frediju Merkjuriju, frontmenu rok grupe Kvin, novim kovanicama sa njegovim likom za koje je muzičareva sestra rekla da bi mu mnogo značile.

Mišel Obama: SAD nisu spremne za predsednicu

Bivša prva dama Sjedinjenih Američkih Država Mišel Obama izjavila je u razgovoru objavljenom na njenoj YouTube stranici da zemlja još nije spremna za ženu predsednicu, dodajući da je SAD potrebno još mnogo da sazre.

Papa ugostio filmske umetnike, među njima i Kusturica

Papa Lav je priredio audijenciju za grupu filmskih stvaralaca i tom prilikom rekao da se bioskopi bore za opstanak i da bi trebalo više učiniti kako bi se zaštitili i sačuvalo zajedničko iskustvo gledanja filmova.