Kašmirski safir od 27 karata prodat za 2,1 milion evra

Kašmirski safir od 27 karata dostigao je cenu od 2,1 milion evra na aukciji u Monaku koju je organizovala aukcijska kuća "Otel de Vont de Monte Karlo".
Kašmirski safir od 27 karata prodat za 2,1 milion evra
Foto: Pixabay (ilustracija)
Procenjen na dva do tri miliona evra, taj dragi kamen, umetnut je u prsten od platine i žutog zlata i obrubljen dvostrukim redom okruglih dijamanata.
 
Ponuđen je na aukciji održanoj u lokalu "Kafe de Paris" po početnoj ceni od 1,7 milion evra.
 
Sedam kupaca se telefonom nadmetalo sve do konačnog udarca čekića i završetka licitacije.
 
 
Najlepši primerci safira iz Kašmira vrlo su cenjeni kod kolekcionara, i redovno se prodaju za više od milion evra.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Estonija proglašena najboljom zemljom za život

Estonija je proglašena najboljom zemljom za život i preseljenje prema Globalnom indeksu za relokaciju Rumavi, zahvaljujući razvijenom bankarskom sistemu, poslovnim mogućnostima i pravima na nekretnine za strance.

Pivara obećala besplatno pivo kada Donald Tramp umre

Jedna zanatska pivara u američkoj saveznoj državi Viskonsin ostala je bez državne dozvole za prodaju alkohola nakon žestokih reakcija javnosti i istrage pokrenute zbog kontroverzne objave na društvenim mrežama.

Radio Sudnjeg dana emitovao nove kodirane poruke

Misteriozna ruska radio-stanica UVB-76, poznata i kao "Radio Sudnjeg dana", emitovala je nove kodirane poruke, među kojima su zabeležene reči "Potkupljivica", "Seksofat" i "Motel", prenosi RIA Novosti.

Knjiga vraćena biblioteci nakon 150 godina

Knjiga o grčkim starinama vraćena je prošle nedelje javnoj biblioteci u australijskom gradu Kiama, oko 150 godina nakon što je pozajmljena, a pronađena je zazidana u kaminu tokom renoviranja jedne kuće, prenosi AP.