Ukoliko uspeju, to bi bio prvi uspešni uspon tokom zime u više od 25 godina.
"Pokušavamo da uspostavimo novi rekord jer nije bilo zimskih ekspedicija za postavljanje vremenskog rekorda", kazao je vođa tima Taši Lakpa Šerpa, koji je bio na vrhu osam puta.
Poslednji uspešni zimski uspon na krov sveta na 8.848 metara bio je 1993. kada je to za rukom pošlo japanskoj ekipi.
U ovo doba godine temperature su redovno ispod 40 stepeni Celzijusa, a rizik od teških promrzlina povećavaju snažni vetrovi.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
lingvista
Inače, sve najbolje i uspešan povratak!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar