Policija u Everetu u Vašingtonu (SAD) upozorava da lopovi imaju novu metodu za krađu goriva iz automobila: postave posudu ispod rezervoara, buše rupe, a zatim čekaju da gorivo iscuri.
Pre su uglavnom koristili cevčice i creva koje su gurali u rezervoare, ali ovo je mnogo brža i jednostavnija metoda jer ne moraju da brinu o otvaranju poklopca rezervoara.
Šteta je za vlasnike mnogo veća, jer osim što su ostali bez goriva, moraju da poprave, odnosno da kupe novi rezervoar.
Sada policija preporučuje vlasnicima vozila da parkiraju u garažama. Naravno, nemaju svi tu mogućnost.
U Americi raste broj krađa goriva iz rezervoara, a nije teško razumeti zašto je tako.
Stanovnici Vašingtona plaćaju u proseku 4,54 dolara po galonu. Za poređenje, cene su se gotovo udvostručile za samo godinu dana - početkom prošle godine cena je bila 2,50 dolara po galonu.
Ne buse zbog rasta cene goriva, buse jer demokrate dozvoljavaju da ti ''sitni kriminalci'' prolaze nekaznjeno. Pljackaju prodavnice, kradu robu i ko zna sta sve ne, dosta gradova je dobilo legla beskucnika i narkomana jer im se ne moze nista.
Ko o čemu, ovi džiberi o skokovima cena posle izbora. I tako već godinama. A Srbija je Irak, pa u ovo malo bušotina crpimo okean nafte? A da, bušotine smo prodali. Kada? 2008. Tako da, valjda će ovde sve da pojeftini dok Evropa puca po šavovima. Talambaseri!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
U Parizu je 20 tona leda spremno za pomoć žrtvama vrućine i stavljeno na raspolaganje službi prve pomoći, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Francuske.
U Evropskoj uniji je postotak ljudi koji su živeli u jednočlanim domaćinstvima prošle godine iznosio 16,5 odsto, a srazmerno najveći broj ljudi koji žive sami bio je u skandinavskim i baltičkim zemljama.
Jedan od najvećih problema u digitalnom marketingu je to što se previše stvari radi bez jasnog razloga. Pusti se kampanja, jer "treba biti prisutan". Objavljuje se sadržaj, jer "treba nešto da ide na Instagram".
Dolaskom toplijih dana klima uređaji u stanovima i kućama rade gotovo neprekidno, a sa povećanom upotrebom raste i rizik od kvarova koji u pojedinim slučajevima mogu dovesti i do požara.
Međunarodni tim naučnika otkrio je na fosilu pećinskog lava starom između 160.000 i 190.000 godina jednu od najstarijih do sada poznatih zaraslih teških povreda kod životinja, saopštio je Univerzitet u Padovi.
Naučnici su pronašli najstariji poznati dokaz postojanja kuge, koja je izazivala ubilačke epidemije pre 5.500 godina - što je 200 godina ranije no što se ranije mislilo.
Iako su kružni tokovi uvedeni kako bi smanjili broj nesreća, usporili saobraćaj i povećali protočnost vozila, sve je više upozorenja da deo njihovih sigurnosnih prednosti nestaje zbog lošeg ponašanja vozača.
Komentari 17
ispravka
Stole
Ne volem sendviče,
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar