Meta od januara usaglašava deljenje ličnih podataka sa zakonom EU

Platforme društvenih mreža u vlasništvu kompanije Meta će od januara korisnicima u Evropskoj uniji pružati izbor kad je reč o deljenju ličnih podataka i personalizovanim oglasima, prema zakonu EU o digitalnim tržištima.
Meta od januara usaglašava deljenje ličnih podataka sa zakonom EU
Foto: Pixabay
"Meta će korisnicima dati izbor između pristanka na deljenje svih svojih podataka i prikazivanja potpuno personalizovanih oglasa, kao i izbora za deljenje manje ličnih podataka uz iskustvo ograničenih personalizovanih oglasa", saopšteno je danas iz Evropske komisije.
Platforme na koje se odnosi mera ulkjučuju Instagram i Fejsbuk.
EK je u junu upozorila kompaniju Meta na moguće kazne nakon što je iz kompanije saopšteno da će napraviti samo ograničene izmene u modelu plaćanja i pristajanja na deljenje podataka, s ciljem da se usaglasi sa zakonom.
 
Meta je u aprilu kažnjena sa 234 miliona evra nakon što je antimonopolska agencija EU izjavila da model kompanije o oglasima kršio zakon u periodu između 2023. i 2024.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

Meta

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Magazin

Tramp novinarku CNN-a nazvao "gadnom i glupom"

Predsednik SAD Donald Tramp uvredio je novinarku mreže CNN Kejtlan Kolins nazivajući je "gadnom i glupom", jer ga je pitala zašto će balska dvorana, koja se gradi u Beloj kući, biti skuplja nego što je bilo najavljeno.