Sudija je zabranio Trampovoj administraciji da ovaj renomirani kulturno-umetnički centar u Vašingtonu zatvori zbog renoviranja.
Okružni federalni sudija Kristofer Kuper utvrdio je presudom da je odluka upravnog odbora Kenedijevog centra o zatvaranju "bila zasnovana na pogrešnim informacijama" i da je "po svemu sudeći bila unapred određena", ne vodeći računa o zakonskim obavezama.
"Uprava je procenu o opravdanosti zatvaranja mogla da obavi na više razboritih načina. Ovo nije bio jedan od njih", zaključio je sudija.
Takođe je zaključio da je upravni odbor "prekoračio svoja zakonska ovlašćenja" time što je unilateralno dodao Trampovo ime nazivu ustanove.
Ime Kenedijevom centru dao je Kongres i samo Kongres može da ga promeni, napisao je Kuper.
Ova ustanova potiče iz 1958. godine i isprva se zvala Nacionalni kulturni centar. Posle ubistva predsednika SAD Džona Kenedija 1963. godine, Kongres je u njegovu čast tom centru dao novo ime - Kenedijev centar.
Kenedi centar će se žaliti na odluku suda
Centar za scenske umetnosti "Džon F. Kenedi-Tramp" žaliće se na odluku sudije koji je odlučio da ta kultna institucija mora da se zove samo "Kenedi centar", izjavila je potpredsednica Centra Roma Daravi.
"Uvereni smo da će sud usvojiti žalbu i podržati želju Upravnog odbora da prizna istorijski doprinos predsednika Trampa kulturnom centru naše nacije", rekla je Daravi.
Ona je navela da će se razmotriti različite opcije i da će pažljivo analizirati odluku sudije Kristofera Kupera.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar