Ovaj italijanski grad pljuvanje kažnjava sa 200 evra

U italijanskom gradu Monfalkoneu posebna pažnja posvećuje se održavanju čistoće.
Za pljuvanje na trotoar sada možete dobiti kaznu i do 200 evra.
Naime, u sklopu nove uredbe o čistoći i pristojnosti, gradonačelnica Ana Marija Sisint najavila je kazne od 30 do 200 evra za svakoga ko bude uhvaćen kako pljuje na javnim površinama, a to je jedna od mera koje će biti uvedene kako bi se osigurao čistiji grad. 
Inače, prošle godine je u gradu uvedena zabrana bacanja opušaka na ulice, za šta je predviđena kazna do 120 evra, a dosad je kažnjeno 16 osoba. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Marija

    14.01.2024 23:09
    Ciste ulice
    Kao i nase...samo po novcaniku i svi cemo svajcarci biti

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Putovanja

Šef IATA: Neizbežno poskupljenje avio-karata

Više cene avionskih karata u Evropi su neizbežne zbog rasta troškova mlaznog goriva, upozorio je generalni direktor Međunarodnog udruženja za vazdušni saobraćaj (IATA) Vili Volš.

Ovo su mesta koja nikada nećete moći da posetite

Postoje mesta u svetu koja su iz različitih razloga nedostupna javnosti - od posledica nuklearnih katastrofa i ratova, preko strogo čuvanih vojnih zona, do područja koja se štite zbog izuzetne vrednosti.