Ako želite da zimu provedete aktivno, na čistom planinskom vazduhu i okruženi netaknutom prirodom, crnogorske planine, poput Durmitora, Bjelasice, Vučja i Hajle, nude izvanredne uslove za sve zimske aktivnosti.
Zahvaljujući unapređenoj ponudi ski staza i mnoštvu dodatnih sadržaja, Crna Gora i ove godine zauzima vrh liste omiljenih zimskih destinacija.
Zvanično otvaranje zimske sezone na Ski centru Kolašin 1600 će trajati od 12. do 14. decembra, uz odličnu muziku, DJ žurku na ski centru i poseban program za decu na Trgu boraca. Sa modernom žičarom, raznovrsnim stazama i školama skijanja, Kolašin je idealno mesto kako za početnike, tako i za iskusne skijaše.
Gavrilo Knežević
Jednodnevni ski-pas za decu do 14 godina iznosi 16,5 eura, za odrasle 25 eura, dok sedmodnevna karta košta 75,5 eura za decu i 105 eura za odrasle. Seniori preko 65 godina ostvaruju popust od 50%.
Na Žabljaku, u okviru ski centra Savin Kuk, skijaše očekuju uređene staze sa spektakularnim pogledom i mogućnost da se posle aktivnog dana uživaju u tradicionalnim nacionalnim specijalitetima.
Nebojša Atanacković
Za mirniji i porodični odmor, centri Hajla i Vučje pružaju toplu, intimnu atmosferu savršenu za rekreativce i najmlađe skijaše. Osim skijanja, posetioci mogu da uživaju u sankanju, šetnjama na krpljama i zimskim panoramama koje oduzimaju dah.
Na ski centru Vučje možete uživati u rekreativnoj stazi dužine 1.200 metara, idealnoj za skijaše srednjeg nivoa, kao i u dve manje staze od po 120 metara, namenjene početnicima i deci. Za ljubitelje snowboardinga, tu je i snowboard park sa skakaonicama. Žičara ima kapacitet od 200 skijaša na sat, a staze se redovno održavaju kako bi se osigurao kvalitetan i siguran doživljaj.
Bilo da ste u potrazi za adrenalinskom avanturom, porodičnim odmorom ili potpunim zimskim opuštanjem, crnogorske planine donose sve što je potrebno za savršenu zimsku sezonu - sneg, prirodu, odličnu energiju i atmosferu zbog koje se posetioci vraćaju iz godine u godinu.
Rat na Bliskom istoku iz dana u dan menja globalne okolnosti, a osim energetske krize i kolapsa, o kome se sve otvorenije govori, izvesno je da će svoj deo posledica osetiti i globalno tržište putovanja.
Među razvijenim zemljama u Evropi po tačnosti železnice i dalje je neprikosnovena Švajcarska, a u pojedinim zemljama železnice imaju poteškoća da se pridržavaju voznog reda, piše austrijski Štandard.
Nakon što je u petak obustavila prodaju svih karata za domaće letove, avio-kompanija Mjanmar eervejz internešenel (MAI) je objavila da je do daljeg takođe smanjila dozvoljenu težinu prtljaga za međunarodne letove.
Najveće evropske avio-kompanije saopštile su da će nagli rast cena goriva, izazvan ratom na Bliskom istoku, dovesti do poskupljenja avionskih karata i savetovale putnicima da rezervacije obave što pre.
Britanska medijska grupa Tajm aut objavila je svoju godišnju listu najboljih gradova sveta za 2026. godinu, a rezultati pokazuju značajan uspon metropola iz Azije i Pacifika koje zauzimaju polovinu mesta u prvih deset.
Hrvatski ministar turizma i sporta Tonči Glavina izjavio je da ni građani Srbije, ni srpska avio-kompanija, po svoj prilici ne shvataju ozbiljno preporuke svojih vlasti da izbegavaju putovanja u Hrvatsku.
Cene mlaznog goriva rastu kako rat na Bliskom istoku remeti snabdevanje sveta naftom, vršeći pritisak na avio-kompanije dok se približava letnja sezona velikih putovanja.
Australijska avio-kompanija Qantas sledeće godine pokrenuće dva najduža direktna komercijalna leta na svetu: od Sidneja do Londona i od Sidneja do Njujorka.
Sukob između SAD i Izraela s jedne strane i Irana s druge svakodnevno košta turistički sektor Bliskog istoka oko 515 miliona evra, pokazuju procene Svetskog saveta za putovanja i turizam (WTTC).
Najveći brod kompanije "Disney Cruise Line" nazvanog "Disney Adventure" sprema se za svoje prvo putovanje iz Singapura koje je planirano za utorak, 10. mart.
Avio kompanija Er Frans saopštila je da će na nekoliko sedmica suspendovati letove između Pariza i Havane, s obzirom na nestašice goriva na Kubi i njihov uticaj na turizam i druge ekonomske aktivnosti.
Cene avionskih karata između Azije i Evrope naglo su porasle nakon zatvaranja ključnih bliskoistočnih čvorišta zbog rata SAD-a i Izraela protiv Irana, a na mnogim rutama karte su rasprodate danima unapred.