Plate na Vol stritu najviše od krize 2008. godine

Plate na Vol stritu prošle godine su porasle na najviši nivo od finansijske krize 2008. godine.
 Plate na Vol stritu najviše od krize 2008. godine
Foto: Pixabay
Izveštaj o rekordnom profitu na Vol stritu je došao deset godine od kolapsa giganta među investicionim bankama Liman bradersa (Lehman Brothers) usled opterećenosti toksičnim hartijama od vrednosti.
 
Agencija Asošiejtid pres je navela da je podatke o zaradama na Vol stritu dobio preko finansijske kontrole savezne države Njujork.
 
Prosečna zarada u trgovini hartijama od vrednosti u gradu Njujorku je 2017. godina bola 422.500 dolara, što je za 13 odsto više nego u godini s najvećim zaradama posle 2008. Poslovi u trgovini hartijama od vrednosti imaju najveću zaradu od svih zanimanja u Njujorku. Oni pokrivaju 21 odsto plata u čitavom privatnom sektoru tog grada, mada pokrivaju manje od pet odsto svih poslova u privatnom sektoru.
 
U izveštaju finansijskog kontrolora države Njujork, profit pre poreza prošle godine u sektoru hartija od vrednosti je bio 24,5 milijarde dolara.
 
Liman braders je otišao u stečaj 15. septembra 2008. godine što je bio ključni trenutak finansijske krize koja je počela da se pomalja godinu dana ranije usled ogromnih gubitaka na hipotekarnim kreditima kojima su međustobno trgovale investicione i finansijske kompanije.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija