Blizu 150 osoba povređeno je tokom protesta penzionera, koji su izašli na ulice zbog predloga revizije penzionog sistema, koji je na raspravi u argentinskom kongresu.
Veliki broj demonstranata okupio se pred zgradom Kongresa, a suzavcem, gumenim mecima i vodenim topovima intervenisala je policija u Buenos Ajresu. Povređeno je 149 osoba, među kojima se nalaze policijski službenici, penzioneri i novinari. Policija je privela 48 osoba.
Predlog izmene penzionog sistema prihvatio je Senat ove zemlje, a reč je samo o još jednoj meri koju preduzima vlast predsednika Mauricija Makrija kako bi se nadomestio manjak u državnom budžetu.
Zbog ovog predloga jednodnevni generalni štrajk proglasio je i najveći argentinski sindikat. Zbog ovog štrajka u Buenos Ajresu otkazane su stotine letova.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Velika Britanija i Francuska su se danas sporazumele u vezi sa pilot-planom prema kojem će deo migranata, koji prelaze Lamanš u malim čamcima da bi došli do Britanije, biti vraćen u Francusku.
Evropski parlament danas je glasao protiv izglasavanja nepoverenja Evropskoj komisiji Ursule fon der Lajen koje je inicirao rumunski evroposlanik Đorđea Pipere.
Nemačka policija uhapsila je u mestu Vogelsberg u nemačkoj saveznoj državi Tiringija muškarca (43) i ženu (56) zbog otmice 19-godišnje devojke, čiji je nestanak prethodno prijavljen.
Grupa za potragu za nestalim osobama "Guerreros Buscadores" objavila je da je otkrila 42 vreće s ljudskim ostacima na imanju u zapadnoj meksičkoj državi Halisko, gde je zabeležen najveći broj nestalih osoba.
Ruski carinici otkrili su radioaktivnu figuricu papagaja u paketu iz Nemačke, pri čemu je nivo zračenja bio 20 puta veći od dozvoljene granice, saopštila je Federalna carinska služba Rusije.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski sastao se sa poglavarom Rimokatoličke crkve papom Lavom XIV i zahvalio mu na naporima Vatikana da se deca oteta tokom rata sa Rusijom vrate svojim porodicama.
U izveštaju o Severnoj Makedoniji u Evropskom parlamentu izražava se zabrinutost zbog uloge mađarske i srpske vlade u unapređenju ciljeva Rusije i Kine u toj zemlji, kao i zbog projekta "srpski svet".
Kenijski predsednik Vilijam Ruto danas je, povodom antivladinih protesta u kojima je poginulo na desetine ljudi, izjavio da "neće dozvoliti anarhiju u toj zemlji".
Evropski sud za ljudska prava odbio je zahtev liderke desničarske stranke Nacionalno okupljanje, Marin Le Pen, za privremenom merom koja bi značila suspenziju izvršenja njene kazne u Francuskoj.
Sud Bosne i Hercegovine ukinuo je pritvor premijeru Republike Srpske Radovanu Viškoviću i predsedniku Narodne skupštine RS Nenadu Stevandiću, javlja BHRT.
Predsednik Donald Tramp rekao je na skupu donatora 2024. godine da je jednom pokušao da odvrati ruskog predsednika Vladimira Putina od napada na Ukrajinu, preteći da će u tom slučaju "bombardovati Moskvu".
Skoro 2.300 ljudi preminulo je od posledica povezanih s vrućinom u 12 evropskih gradova tokom teškog toplotnog talasa, prema naučnoj analizi objavljenoj ove nedelje.
Stejt department je upozorio sve američke ambasade i konzulate na pokušaje jedne osobe koja se, koristeći veštačku inteligenciju, glasom lažno predstavljala kao državni sekretar Marko Rubio.
Policija u Tetovu saopštila je da je uhapsila 20-godišnjaka koji je ucenjivao maloletnicu da mu da novac kako ne bi objavio njene eksplicitne fotografije.
Policija je biber-sprejom i pendrecima rasterivala u Podgorici grupu građana koja je večeras protestovala zbog dodele "Trinaestojulske nagrade" - najvišeg državnog priznanja Crne Gore književniku Bećiru Vukoviću.
Evropska komisija reagovala je na uzvike "Za dom spremni" na koncertu Marka Perkovića Tompsona i na drugu ustašku simboliku koju je isticao deo publike u Zagrebu.
Nekoliko desetina građana povređeno je danas u jakom nevremenu koje je tokom prepodneva zahvatilo Split, a pričinjena je i velika materijalna šteta, javili su hrvatski mediji.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar