Haker osuđen zbog napada na Yahoo

Kanadski haker u Sjedinjenim Američkim Državama osuđen je na pet godina zatvora zbog optužbi za učešće u sajber napadima ruske obaveštajne službe na Yahoo.
Sud u San Francisku Karimu Baratovom pored zatvora, odredio je i novčanu kaznu od 250.000 dolara.
 
Američko Ministarstvo pravde saopštilo je kako je 23-godišnji Baratov zbog optužbi za hakovanje i industrijsku špijunažu prošle godine izručen SAD. 
 
Američke vlasti su prošle godine pokrenule sudski postupak protiv četiri osobe, uključujući dva ruska obaveštajca zbog optužbi da su sajber napadima ukrali lične podatke o 500 miliona korisnika Yahoo-a.
 
Ruski državljani Dmitri Aleksandrovič Dokučaev, Igor Anatolijevič Suščin i Aleksej Aleksejevič, kao i državljanin Kazahstana i Kanade Karim Baratov ušli su u sistem Yahoo-a i ukrali lične podatke najmanje 500 miliona korisnika.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Jak zemljotres pogodio Japan

Snažan zemljotres pogodio je danas područje u blizini istočne obale japanskog ostrva Honšu, saopštio je Nemački istraživački centar za geofizičke nauke (GFZ).

Mađarska radi na odmrzavanju novca EU

Sa približavanjem kraja avgusta, što je rok da se Mađarskoj odmrzne više od deset milijardi evra iz fondova EU, vrhovni antikorupcijski organ te zemlje upozorava da bi to moglo da stvori nove mogućnosti za zloupotrebu.