Građani Njujorka će moći da se opredele za treći pol u rodnim listovima

Njujork će uskoro svojim građanima dati treću opciju u kategoriji pola na rodnim listovima.
Gradsko veće Njujork Sitija usvojilo je ovaj zakon i od 1. januara 2019. godine u kategoriji pola uz muški i ženski će biti i opcija X.
 
Gradonačelnik Bil de Blazio je rekao da će ovo omogućiti transrodnim osobama da žive dostojanstveno i budu poštovane. Očekuje se da će i on uskoro potpisati ovaj dokument jer je ranije najavio podršku.
 
Sve osobe koje budu želele moći će da promene pol u rodnom listu. Ranije je bila potrebna brojna papirologija, među kojom i medicinska dokumentacija kao dokaz da su promenili pol ili se osećaju drugačije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Pronađeno telo nemačkog lekara na planini Prenj

Telo nemačkog državljanina, lekara Volframa Mislera, koji je pre osam meseci doputovao u BiH radi istraživanja, pronađeno je na planini Prenj, saopštila je Gorska služba spasavanja Prenj - Konjic.

Pezeškijan osudio napad SAD na Iran

Iranski predsednik Masud Pezeškijan osudio je "agresiju" SAD posle američkog bombardovanja iranskih nuklearnih lokacija, i optužio Vašington da stoji iza vojne operacije Izraela u Iranu.

Dodik tvrdi da mu je "ucenjena glava"

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je dobio informaciju da je "jedna grupa iz Konjica, okupljena oko nekih biznismena, ucenila njegovu glavu na milion evra".