U novom sazivu između najmlađeg i najstarijeg poslanika 59 godina razlike

Između najstarijeg i najmlađeg poslanika novog saziva parlamenta Srbije biće 59 godina razlike, najstariji poslanik je rođen 1930, a najmlađi 1989.

Najstariji poslanik u novom sazivu je Dragoljub Mićunović iz DS, rođen 1930. godine, a najmlađi su sa liste SNS Ivana Nikolić iz Ognjen Pantović rođeni 1989. godine.

Oni su i ubedljivo najmlađi, nakon njih ide Aleksandra Belačić sa liste SRS, rođena 1986, pa dvoje rođenih 1984. – Radoslav Milojčić iz DS i Ana Stevanovć sa liste "Dosta je bilo".

Osim toga, od "mladih snaga" tu su i Stefana Miladinović i Marija Jevđić sa liste SPS- JS koje su rođene 1981. godine.

Do izbora novog rukovodstva republičkog parlamenta sednicom predsedava najstariji poslanik, a ako on to ne želi ili ne može, taj posao preuzima sledeći najstariji prisutni narodni poslanik.

Prema Poslovniku o radu parlamenta, najstarijem poslaniku u radu pomaže po jedan, najmlađi, narodni poslanik sa četiri izborne liste koje su dobile najveći broj poslaničkih mandata i generalni sekretar Narodne skupštine.

Srbija bi do kraja sedmice trebalo da dobije novi saziv republičkog parlamenta, gde se uveliko priprema konstitutivna sednica.

Osim toga, lider SNS i mandatar za sastav Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u petak da će novi saziv Skupštine Srbije biti konstituisan 3. ili 4. juna, Skupština Vojvodine biće formirana 2. juna, a da će do 16. juna biti formirana i Vlada Srbije i Vlada Vojvodine.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Novosadista

    29.05.2016 13:09
    lepa
    Bas je lepa sala srpske skupstine!
  • nss

    29.05.2016 11:47
    nss
    zar taj micunovic jos seta???? i po nauci i po statistikama covek bi morao biti dementan

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija